دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  ولوو (Volvo)

  گروه ولوو یکی از تولیدکنندگان بین المللی خودرو بوده که در شهر گوتنبرگ در کشور سوئد مستقر است. در حالی که فعالیت اصلی این گروه به صورت عمده در زمینه های تولید، توزیع و فروش کامیون، اتوبوس و وسایل ساختمانی متمرکز است، این شرکت به کار در زمینه ی تولید و فروش تجهیزات دریایی و قوای محرکه ی صنعتی نیز می پردازد. امور فاینانس و فعالیت های مالی نیز از دیگر زمینه های کاری این گروه است.

  لوازم یدکی ولوو

  در سال 2016 این گروه دومین سازنده ی کامیون های سنگین صنعتی در جهان بود. خودروسازی ولوو کارز به عنوان یکی از بخش های کمپانی ولوو فعالیت می کرد تا اینکه در سال 1999 این شرکت به خودروسازی آمریکایی فورد موتورز فروخته شد. دفتر مرکزی ولوو کارز نیز در شهر گوتنبرگ قرار دارد. از سال 2010 این شرکت تحت مالکیت گروه خودروسازی چند ملیتی هلدینگ جیلی قرار دارد. سهام ولوو ابتدا در سال 1935 بازار بورس سوئد عرضه شد و سپس بین سال های 1985 تا 2007 در بازار بورس نزدیک نیویورک نیز قرار گرفت. شرکت ولوو در اصل در سال 1915 به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت اس کی اف بنیان نهاده شد. اس کی اف یکی از مشهور ترین تولید کنندگان بلبرینگ در جهان است. درآمد ولوو در سال 2019 بیش از 400 میلیارد کرون سوئد بوده و ارزش دارایی های آن بیش از 500 میلیارد کرون است.

  قیمت انواع مدل ماشین ولوو

  تاریخچه ی ولوو

  نام ولوو ابتدا در ماه می سال 1911 ثبت تجاری شد. هدف شرکت اس کی اف از ثبت این نام استفاده ی آن در نام گذاری سری جدیدی از بال بیرینگ ها بود. در سال 1924 یکی از مدیران فروش اس کی اف به همراه یکی از دانش آموختگان دانشگاه کی تی اچ سوئد تصمیم بر ساخت یک خودروی سوئدی گرفتند. هدف آن ها طراحی خودرویی بود که بتواند جاده های ناهموار و دمای بسیار پایین در کشور سوئد را برای مدت طولانی تحمل کند.

  لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی ولوو (Volvo) در تهران و کشور

  ولوو فعالیت خود را در آگوست سال 1926 آغاز کرد و پس از یک سال آماده سازی قادر به تولید 10 نمونه ی اولیه از خودرو های ساخت خود شد. تنها 280 عدد از این خودرو در آن زمان ساخته شد. اولین کامیون ساخت این شرکت در سال 1928 به بازار معرفی شد و به عنوان یک موفقیت بزرگ توجه بسیار زیادی را در کشور سوئد به خود جلب کرد. در سال 1930 ولوو موفق به فروش بیش از 600 اتومبیل شد و در ادامه به صادرات این خودرو ها مبادرت کرد. با این حال، این خودرو سازی تا پس از جنگ جهانی دوم در اروپا به شهرت چندانی دست نیافت.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل محصولات ولوو

  از خودرو های ساخت این کمپانی که در کشور موجود هستند می توان به مدل های ولوو وی 40 آردیزاین، ایکس سی 90، سی 30 توربو، سی 70 توربو و نیز ولوو ایکس سی 60 اشاره کرد. محصولات این شرکت ابتدا توسط کمپانی افرا موتور به ایران وارد شدند اما پس از مدتی فعالیت این کمپانی متوقف شد. داتیس خودرو نیز در حال تلاش برای وارد کردن محصولات این کمپانی به ایران است.