دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  فولکس واگن (VolksWagen)

  فولکس واگن که در زبان آلمانی بر اساس حروف اولیه ی نام آن در زبان لاتین به صورت وی دبلیو نیز شناخته می شود، یکی از تولید کنندگان خودروی آلمانی است که در سال 1937 پایه گذاری شد. این شرکت در واقع توسط جبهه ی کارگر آلمان و فردیناند پورشه به دستور رهبر وقت آلمان نازی آدولف هیتلر بنیان گذاری شد. در افکار عمومی این شرکت با مدل محبوب فولکس واگن بیتل شناخته شده و مقر اصلی آن در ولفسبورگ در کشور آلمان قرار دارد.

  لوازم یدکی فولکس واگن

  این خودروساز به عنوان نماد گروه خودروسازی فولکس واگن و برند اصلی آن عمل کرده و بیشترین فروش خودرو را در سال های 2016 و 2017 در سراسر جهان داشته است. با این حال، بزرگترین بازار این اتومبیل سازی در کشور چین قرار دارد که بیش از 40 درصد فروش و سود این شرکت را به ارمغان می آورد. از مدل های محبوب این شرکت می توان به مدل های گلف، جتا، پاسات، اطلس و تیگوان اشاره کرد. معنی نام این خودروسازی در واقع به معنی خودروی مردم است که به پیشینه ی تاریخی تشکیل آن در زمان آلمان نازی و تسلط حزب سوسیال ملی گرا در آلمان بر می گردد.

  لیست قیمت انواع مدل های ماشین فولکس واگن

  تاریخچه ی فولکس واگن

  در سال های دهه ی 30 میلادی خودرو به عنوان یک محصول بسیار لاکچری تلقی می شد و عموم مردم آلمان قادر به تهیه ی آن نبودند. برای مثال فقط یک نفر از هر 50 آلمانی قادر به خرید خودرو در آن زمان بود. اگرچه این بازار عمومی پتانسیل زیادی برای تولید کنندگان خودرو ایجاد می کرد، با این حال تلاش بسیاری از خودروسازان مثل بنز و بی ام دبلیو در آن سال ها برای تولید یک خودرو که توسط عامه ی مردم آلمان قابل خرید بوده و قیمت بالایی نداشته باشد همواره با شکست مواجه شده بود. برای مثال می توان به مدل های مرسدس 170 اچ و یا بی ام دبلیو 3/15 اشاره کرد. مشاهده نمایندگی های لوازم یدکی فولکس واگن در تهران و کشور در سایت دلفد

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل خودروهای کمپانی فولکس واگن

  این روند تا سال 1934 ادامه پیدا کرد و همواره تولید و ساخت خودروی ارزان قیمت یک چالش بزرگ پیش روی صنعتگران آلمانی بود تا اینکه در آن سال آدولف هیتلر به این مسئله ورود پیدا کرده و دستور ساخت خودروی مردم را صادر کرد. قیمت گذاری این خودرو بسیار پایین انجام شده و ظرفیت حمل 2 بزرگسال و 3 کودک برای آن پیش بینی شده بود. تلاش های اولیه برای پایین آوردن قیمت با طراحی های مختلف به شکست انجامید و در نهایت حزب سوسیال ملی گرای آلمان با اعطای کمک های مالی و یارانه برای تولید این خودرو و نیز استفاده مجدد از برخی کارخانه های متروکه موفق به ساخت و تولید خودروی مورد نظر با قیمت مطلوب شد. این خودرو پایه ی شرکت فولکس واگن قرار گرفت و درسال های آتی با موفقیت این شرکت در بازار های دیگر، این خودروساز به شهرت جهانی دست یافت.

  مراکز فروش قطعات جانبی و لوازم یدکی فولکس واگن در ایران

  در سال های قبل خودروسازی بم نمایندگی این خودروساز آلمانی را در ایران بر عهده داشت و مدل گل بر اساس این همکاری در ایران مونتاژ می شد. در سال های پس از برجام شرکت های ماموت خودرو و نیز خودروسازی سینا اقدام به همکاری با این خودروساز آلمانی کرده و محصولات آن را در ایران به فروش می رسانند.