دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

تویوتا ( Toyota )

خودروسازی از دیرباز به عنوان یکی از صنایع اصلی در هر کشوری مطرح بوده و کمپانی های مختلفی به تولید و ارائه ی خدمات در این زمینه روی آورده اند. کشور ژاپن نیز به عنوان یکی از اقتصاد های بزرگ جهان، میزبان چندین خودروساز برتر بوده که شرکت تویوتا یکی از آن ها است. این ابرشرکت چند ملیتی که در اصل در زمینه ی ماشین آلات و پیشرانه تخصص دارد، در شهر تویوتا در کشور ژاپن مستقر بوده و یکی از عمده تولید کننده های خودرو در جهان است. چندین شرکت مختلف در زیر مجموعه ی این کمپانی عظیم قرار می گیرند که برای مثال می توان به نشان های سیون، لکسوس و هینو اشاره کرد. به دلیل ماهیت بین المللی این شرکت، سهام آن در بازار های بورس کشور های مختلف عرضه و خرید و فروش شده که شامل بازار های بورس لندن، توکیو و نیویورک است.

لوازم یدکی تویوتا

روش های مدیریتی و تکنیک های منحصر به فرد تولید در این شرکت همواره یکی از نکات متمایز کننده ی این خودروساز نسبت به سایرین بوده است. برای مثال، می توان به روش تولید به هنگام اشاره کرد که بر حذف انبار داری که یکی از اصول سنتی در صنعت خودروست تأکید دارد. در این روش هیچ یک از قطعاتی که در خودرو استفاده شده، قبل از نیاز به آن در خط تولید، ساخته نمی شود و تنها هنگامی که به آن نیاز است دستور ساخت صادر شده و به محل استفاده منتقل می شود.

انواع مدل های ماشین تویوتا

این امر موجب حذف کلی پروسه ی بسیار پر هزینه ی انبار داری شده و به کاهش قیمت محصول کمک بسیار زیادی می کند. با این حال، این کار نیازمند هماهنگی بسیار زیاد میان تامین کنندگان، توزیع کنندگان و مدیریت تولید است که تویوتا در همه ی آن ها بسیار موفق عمل کرده است. از دیگر اصول مورد استفاده در خطوط تولید لوازم یدکی تویوتا اصلی به نام جیدوکا است که توسط مؤسس این شرکت ابداع شده و منجر به تولید محصولات با کیفیت می شود. این اصل در واقع بر مبنای کار توسط اتوماسیونی است توسط یک اپراتور پایش می شود.

لیست مراکز فروش – نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی تویوتا در تهران و کشور

خودروسازی تویوتا همواره یکی از برترین خودروسازان جهان بوده و امروزه بزرگترین خودروساز در کشور ژاپن است. سود خالص این کارخانه بیش از 3 میلیارد دلار در سال است و محصولات آن در بیش از 170 کشور جهان به فروش می رسند. خودرو های این کمپانی در کشور ما نیز خرید و فروش می شوند و برای مثال می توان به مدل های تویوتا کمری، کرولا، لندکروز و پرادو اشاره کرد. در مقایسه با سایر محصولات شرکت های خارجی، هزینه ی محصولات تولید شده توسط تویوتا مناسب تر بوده و از پشتیبانی و خدمات پس از فروش بهتری در کشور بهره می برند. محصولات و قطعات یدکی تولید شده توسط این شرکت در بسیاری از فروشگاه های لوازم یدکی خودرو در کشور به فروش می رسند. در عین حال، برای اطلاع از نحوه ی تهیه و ویژگی های فنی این محصولات می توان از وبسایت های اینترنتی نیز استفاده کرد.