دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  تیبا – تیبا2

  لوازم یدکی تیبا

  استفاده از لوازم یدکی تیبا کمک می کند تا بتوانید عملکرد خودروی خود را بالا ببرید. قطعات به کار رفته در خودور همانند هر وسیله ای دیگر به مرور زمان دچار فرسودگی و یا خرابی می شوند که بایستی آن ها را با قطعات جدید عوض کرد. گاه پیش می آید که خودرو را تازه خریداری نموده اید اما بنا به دلایلی از جمله تصادف و یا ضربه، قطعه نو دچار آسیب می گردد که مجبورید آن را با لوازم جانبی که در بازار موجوداند جا به جا کنید. استفاده از قطعات یدکی برای تیبا بایستی به موقع باشد، اگر قطعه آسیب دیده را دیرتر تعویض کنید می تواند سایر بخش ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد و عملکرد خودرو را کاهش دهد.

  اطلاعات کامل و مشخصات فنی تیبا 2

  توجه داشته باشید که آشنایی با قسمت های مختلف تیبا و قطعات یدکی فقط مختص تعمیرکاران و یا فروشندگان این وسایل نیست، اگر می خواهید خودرویتان برای مدت زمان بیشتری عمر کند بایستی با قطعات و بخش های مختلف آن آشنایی داشته باشید تا در صورت ایجاد نقصی در تیبا، بدانید که کدام قطعه دچار ایراد شده است. این آگاهی می تواند به شما کمک کند تا با تشخیص به موقع بتوانید به نوعی عمر خودروی خود را بالا ببرید.

  فروشندگان لوازم یدکی و قطعات جانبی سایپا tiba تیبا

  تیبا با وجود این که چند سالی بیش نیست وارد بازار شده اما توانسته طرفداران بی شماری را به سمت و سوی خود بکشاند که دلیل آن ظاهر زیبا و برخورداری از عملکردی مناسب تر در مقایسه با خودرویی همچون پراید است. یکی از مهمترین نکاتی که بایستی در مورد این خودرو رعایت کنید توجه به لوازم یدکی به هنگام تعویض قطعات است؛ تا در هنگام تعویض دچار مشکل نشوید. بهتر است که برای تعویض قطعات خودرو نزد فروشگاه و یا نمایندگی های معتبر مراجعه نمایید تا با خرید بهترین جنس، طول عمری بیشتری تقدیم خودرو کنید.

  انواع مدل های ماشین تیبا سایپا

  در این بخش به معرفی چند قطعه از تیبا پرداخته ایم تا بیشتر با قطعات یدکی این خودرو آشنا شوید:

  دینام تیبا

  دینام یا ژنراتور وظیفه تولید برق در تیبا را بر عهده دارد. این قطعه با تبدیل کردن انرژی مکانیکی به برق سبب برق رسانی به خودرو و شارژ کردن باتری می شود. اگر دینام دچار خرابی شود، تجهیزات برقی و رفاهی همچون کولر و بخاری نیز به درستی کار نمی کنند. در چنین شرایطی دینام یا باید تعمیر گردد و یا با لوازم یدکی تعویض شود.

  پیستون تیبا

  پیستون بخشی از سیستم احتراق تیبا به حساب می آید. این قطعه نیرویی که بر اثر احتراق ایجاد می شود را به وسیله میله اتصال به میل لنگ متصل می کند. اگر پیستون خراب شود انرژی خام در بنزین نمی تواند به نیروی محرک تبدیل شود؛ در نتیجه نیرویی برای به حرکت درآوردن خودرو نیز وجود نخواهد داشت.

  لنت ترمز

  لنت ترمز همان طور که از نام آن بر می آید برای متوقف کردن خودرو به کار گرفته می شود. این وسیله از طریق اصطکاکی که با سطح دیسک ایجاد می کند سبب از حرکت ایستادن خودرو می شود. از آنجایی که قطعه ای مصرفی است باید پس از مدتی آن را تعویض نمود.