دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  سوزوکی (Suzuki)

  سوزوکی موتور کورپوریشن یک کمپانی چند ملیتی ژاپنی بوده که یکی از بزرگترین تولید کنندگان اتومبیل های چهار چرخ متحرک، موتور سیکلت، موتور های کشتی و قایق، ویلچر و نیز گستره ی وسیعی از موتور های احتراق داخلی است. در سال 2011 این خودرو سازی در مقام یازدهمین خودروساز بزرگ جهان از لحاظ تعداد خودروی تولید شده قرار گرفت. سوزوکی بیش از 45 هزار کارمند در سراسر جهان داشته و بیش از 35 محصول تولید می کند. محصولات تولید شده توسط این کمپانی در بیش از 23 کشور تولید شده و توسط حدود 133 تولید کننده در 192 کشور جهان به فروش می رسند. از نظر حجم فروش جهانی، این خودروساز در مقام دهم قرار گرفته و از نظر فروش داخلی نیز در مقام سوم در کشور ژاپن قرار دارد. همچنین تولیدات موتور سیکلت توسط این شرکت در جایگاه سوم در کشور ژاپن است. سهام این خودروسازی به صورت عمومی در بازار بورس ژاپن عرضه می شود.

  لوازم یدکی سوزوکی

  در سال 1909 میشیو سوزوکی شرکت خود را در یکی از سواحل ژاپن بنیان گذاری کرد. تجارت این شرکت با ساخت دستگاه های ریسندگی برای صنعت عظیم ابریشم در ژاپن بسیار رونق پیدا کرد. در سال 1929 میشیو سوزوکی نوع جدیدی از دستگاه های ریسندگی را اختراع کرد که به خارج از ژاپن نیز صادر شد. تمرکز اصلی این کمپانی در 30 سال اول کار آن بر روی طراحی و ساخت دستگاه های ریسندگی بود. علیرغم موفقیت قابل توجه دستگاه های ریسندگی شرکت سوزوکی، میشیو اعتقاد داشت که کمپانی وی از تنوع دهی به محصولات بسیار منفعت خواهد بود و به همین منظور وی آغاز به کار بر روی بازار های دیگر کرد. با توجه به نیاز وقت کشور ژاپن به یک خودروی سبک و نیاز های مصرف کنندگان، وی تصمیم به ساخت یک خودروی کوچک گرفت که به عنوان یک زمینه ی جدید برای شرکت وی مطرح شد. این پروژه در سال 1937 آغاز شد و ظرف دو سال سوزوکی طراحی و ساخت چندین نمونه ی اولیه از خودرو های کامپکت را به سرانجام رساند.

  قیمت انواع مدل ماشین های سوزوکی

  این خودرو های اولیه به کمک موتور های چهار سیلندر و چهار زمانه که در زمان خود فناوری بسیار جدیدی بودند توسعه یافتند. این موتور ها قادر به تولید 13 اسب بخار از حجم موتور نزدیک به 800 سی سی بوده و بر مبنای یک قالب آلومینیومی طراحی شدند. با شروع جنگ جهانی دوم به دلیل سیاست دولت وقت ژاپن مبنی بر اعلام خودرو های مسافری به عنوان کالاهای غیر ضروری، تولیدات این کارخانه در زمینه ی ذکر شده متوقف شد. در نتیجه این شرکت به تولید وسایل ریسندگی بازگشت و با مجوز دولت وقت ایالات متحده برای صادرات پنبه به ژاپن، این تجارت برای سوزوکی بسیار سود آور شد. با این حال در سال 1951 بازار پنبه فروپاشید و سوزوکی دوباره به تولید خودرو بازگشت که تا امروز ادامه دارد.

  نمایندگی و مراکز فروش لوازم و قطعات جانبی سوزوکی (Suzuki) در تهران و کشور

  خودرو های مختلفی از برند سوزوکی در کشور ما وجود دارند که برای مثال می توان به مدل های کیزاشی و گرند ویتارا اشاره کرد. هر دو خودروی ذکر شده هم به صورت دنده ای و هم به صورت اتوماتیک در بازار کشور وجود دارند.