دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس (Ssang Yong Rodius)

رودیوس یکی از تولیدات شرکت کره ای سانگ یانگ است که به صورت مینی ون تولید شده و در بازار موجود می باشد. اکثر تولیدات این کمپانی با وجود کیفیت بسیار بالا از نظر طراحی ظاهری، خیلی عام پسند نیستند که این خودرو نیز شرایط مشابهی دارد اما کیفیت بالای آن ایجاب می کند تا در زمان خرید لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس از قطعات اصلی اورجینال استفاده کرده و سراغ محصولات بی کیفیت و متفرقه نروید. در این راهنما از سایت دلفد سعی داریم تا به بررسی یک چالش بسیار بزرگ در خرید لوازم یدکی این خودرو بپردازیم، با ما همراه باشید.

قیمت لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس

قطعات یدکی خودروهای مختلف به دلیل کیفیت ساخت تفاوت هایی با یکدیگر دارد همچنین شرایط واردات لوازم نیز می تواند نقش تعیین کننده ای در قیمت آنها داشته باشد. در بازار شاهد هستیم که لوازم یدکی یک خودرو مشخص در فروشگاه های مختلف تفاوت فاحشی با هم دارد، برای مثال برای خرید سپر جلو سانگ یانگ رودیوس در یک فروشگاه مجبور به پرداخت قیمت های چند برابری نسبت به سایر فروشگاه ها هستید و یا برعکس که این موضوع یک علامت سوال بزرگ روی ذهن کاربر ایجاد می نماید. این تفاوت قیمت ها بی دلیل نیست و دلایل منطقی را می توان برای آن برشمرد، در ادامه به بررسی دلایل آن می پردازیم.

لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس

کیفیت تعیین کننده ترین نقش در قیمت لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس

به عنوان اولین نکته باید به کیفیت قطعات یدکی اشاره کنیم، به صورت کلی لوازم یدکی خودروهای وارداتی در ایران به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

البته قطعات یدکی متفرقه خود به دسته های مختلفی تقسیم شده و شرکت های زیادی اقدام به تولید و عرضه این محصولات می نمایند به همین دلیل ممکن است در انواع لوازم یدکی متفرقه سانگ یانگ رودیوس شاهد تفاوت در کیفیت و همچنین قیمت باشید. مسلما اصل بودن و اورجینال بودن لوازم یدکی باعث بالا رفتن قیمت محصولات می شود. دقت کنید که قطعات یدکی اصلی سانگ یانگ رودیوس و هر خودرو دیگر بایستی توسط خود کمپانی و یا شرکت های زیر نظر آن ساخته شده باشند بنابراین معتبر بودن شرکت تولید کننده یک وسیله در صورت عدم تایید کمپانی اصلی حتی در صورت داشتن کیفیت مناسب، آن را در گروه قطعات یدکی متفرقه قرار خواهد داد.

دخالت واسطه های تجاری

دومین عامل تعیین کننده در تفاوت قیمت لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس در فروشگاه های مختلف، دخالت واسطه های تجاری در تهیه آن است. فروشنده ای را در نظر بگیرید که لوازم یدکی خودرو را با قیمت X تومان از پخش کننده تهیه می کند، خود این پخش کننده وارد کننده مستقیم این محصولات نبوده و آنها را از فلان تاجر با قیمت Y تومان خریداری می نماید، تاجر هم با فرض اینکه وارد کننده مستقیم این محصول است آن را با قیمت و هزینه تمام شده Z تومان وارد کشور می نماید.

در یک چرخه سه وجهی سه بار و سه فرد مختلف قرار است از فروش یک وسیله کسب سود نمایند و هر بار افزایش قیمتی 20 تا 40 درصدی باعث می شود تا قیمت تمام شده آن برای کاربر به بیش از دو برابر قیمت منطقی آن برسد. قیمت لوازم مورد نظر شما به این موضوع بستگی دارد که فروشنده ای که شما از آن برای خرید اقدام کرده اید در کجای این مثلث ها و یا چند ضلعی ها قرار گرفته باشد.

قطعات یدکی سانگ یانگ رودیوس

قیمت ارز و نحوه واردات

همچنین قیمت ارز یکی دیگر از عواملی است که در قیمت محصولات نقش اصلی را به عهده دارد البته نحوه واردات محصول نیز می تواند چنین تفاوت هایی را ایجاد نماید زیرا واسطه های تجاری در کشورهای مبدا نیز ممکن است روی این موضوع فعالیت داشته باشند. خرید از منبع اصلی و یا بهتر بگوییم دسترسی به منبع اصلی فروش قطعات می تواند عاملی برای کاهش قیمت های آنها باشد.

خرید عمده لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس

خرید عمده لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس از منبع اصلی خارجی راه حلی است که می تواند قیمت محصولات را به حداقل میزان خود برساند. برای اینکه بتوانید در خرید موفق عمل کنید بایستی به دنبال فروشنده هایی باشید که چنین امکانی را برای شما فراهم آورده اند.

جمع بندی

به بررسی یک نکته بسیار مهم درباره خرید لوازم یدکی سانگ یانگ رودیوس پرداختیم. در سایت دلفد سعی داریم تا با معرفی و ارائه راهنمایی های لازم در خرید لوازم یدکی رودیوس و سایر خودروهای وارداتی بهترین شرایط را برای شما عزیزان فراهم آوریم. برای یک خرید ایده آل همراه ما در دلفد بمانید.