دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • فروش لوازم یدکی سمند

  2 سال قبل
  تهران تهران 113
 • مشاهده محتوای دسته

  سمند

  لوازم یدکی سمند

  لوازم یدکی سمند رابطه مستقیمی با میزان عملکرد این خودرو دارد. برخی از کارخانه ها اقدام به تولید و عرضه قطعات سمند می کنند تا مصرف کنندگان در زمان خرابی، فرسودگی و یا تصادفات بتوانند قطعات خریداری شده را جایگزین نمایند. لوازم جانبی خودرو نقش بسیار مهمی را در عملکرد این وسیله ایفا می کند که عدم توجه به آن سبب فرسودگی و در نتیجه کاهش کارایی خودرو می شود. به همین دلیل قصد داریم شما را بیشتر با این نوع از قطعات و همچنین کاربردهای آن آشنا کنیم تا بتوانید با تعویض به موقع قطعات سمند، عملکرد آن را بالا ببرید و از رانندگی با این خودرو به نهایت لذت دست پیدا کنید.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل خودرو سمند

  یکی از بهترین و با کیفیت ترین خودروهای تولید داخل که توسط شرکت ایران خودرو ساخته و پرداخته شده است می توان اشاره ای به سمند نمود. این مدل خودرو از سیستم نسبتا پیچیده ای ساخته شده که از ویژگی آن قدرت بالای موتور است. از خصوصیات سمند، توجه به قطعات یدکی آن می باشد که اگر به موقع تعویض نشوند به سایر بخش ها آسیب نیز می رسانند و ممکن است که این خودرو خیلی زود کارایی خود را از دست بدهد. قطعات جانبی که برای سمند مورد استفاده قرار می گیرد بی شمار هستند از این رو در این پست به برخی از آن ها اشاره می کنیم همانند موارد زیر:

  سیبک فرمان سمند

  این قطعه که در واقع نوعی اتصال است باعث انتقال حرکت سیستم فرمان به چرخ های جلویی می شود. اگر سیبک فرمان دچار فرسودگی و یا خرابی شود، سمند به هنگام عبور از دست اندازها صدا می دهد. در چنین شرایطی بایستی سیبک فرمان تعویض و یا تعمیر گردد تا آسیبی بر روی سایر قسمت ها وارد نشود.

  کالیپر ترمز سمند

  یکی از قطعات مهم در سیستم ترمز است که به هنگام ترمزگیری، لنت های ترمز را بر روی دیسک فشار می دهد و از این طریق سبب متوقف کردن خودرو می شود. خرابی این قطعه سبب برخی از مشکلات همچون سایش لنت ها و نشتی روغن ترمز می گردد که عدم توجه آن می تواند مشکلات خطرناکی را ایجاد کند.

  رادیاتور سمند

  مخزن آب یا در واقع همان رادیاتور یکی از قطعات پرکاربرد در خودرو می باشد که وظیفه آن خنک کردن موتور و سایر قسمت های مربوطه است. از آنجایی که موتور با سیستم احتراق داخلی سوخت سر و کار دارد همواره دمای این قسمت بیشتر می باشد که رادیاتور با انتقال سریع حرارت از آب به هوا، موجب می شود دمای موتور از یک حدی بالاتر نرود. بنا به هر دلیلی اگر رادیاتور خراب شود بایستی سریعا آن را تعمیر و یا تعویض کرد تا آسیبی متوجه موتور سمند نگردد. با توجه به نقش کاربردی این قطعه لازمست که نمونه اصل آن خریداری شود تا برای مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.

  میل لنگ سمند

  قطعه ای کاربردی برای به حرکت درآوردن خودرو به حساب می آید. میل لنگ مسئول تبدیل حرکت خطی پیستون های خودرو به حرکات دورانی است. این قطعه اگر دچار خرابی شود می تواند به بخش هایی از جمله برینگ ها آسیب برساند.