دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

رنو (Renault)

گروه رنو یکی از تولیدکنندگان خودروی فرانسوی است که به صورت بین المللی فعالیت کرده و در سال 1899 میلادی بنیان نهاده شده است. این کمپانی که بازه ی متنوعی از محصولات شامل خودرو ها و ون های مختلف را تولید می کند، در گذشته نیز فعالیت گسترده ای داشته و به تولید کامیون، تراکتور، اتوبوس، هواپیما و موتور هواپیما نیز مباردت کرده است. طبق اعلام سازمان بین المللی تولیدکنندگان خودرو، در سال 2016 خودروسازی رنو در مقام نهمین خودروساز بزرگ جهان از نظر حجم تولید قرار گرفت.

لوازم یدکی رنو

همچنین در سال 2017، اتحاد راهبردی رنو-نیسان-میتسوبیشی بزرگترین تولید کننده ی خودرو های سبک در جهان شد. بخش کامیون های رنو که در گذشته بخش خودرو های صنعتی رنو نیز نامیده می شد، از سال 2001 به صورت بخشی از خودروسازی ولوو درآمده است. رنو و نیسان در سال 2011 در مجموع بیش از 5 میلیارد دلار برای طراحی و تولید 8 خودروی الکتریکی طی سه تا پنج سال سرمایه گذاری کردند. از زمان شروع برنامه ی خودرو های الکتریکی رنو، این خودروسازی بیش از 270 هزار خودرو در سراسر جهان از دسامبر سال2019 فروخته است. رنو همچنین به خاطر نقش آن در مسابقات موتور اسپورت و به خصوص فرمول یک و فرمول ای بسیار شهرت یافته است. مطالعات شرکت رنو در مورد مدل سازی انحنای خودرو به کمک ریاضیات بسیار به پیشرفت گرافیک در کامپیوتر کمک کرد.

قیمت انواع مدل های ماشین رنو

تاریخچه ی شرکت رنو

شرکت رنو در 25 فوریه سال 1899 توسط لوییس رنو و برادرانش مارسل و فردیناند بنیان گذاری شد. لوییس که یک مهندس خوش فکر و با انگیزه و جوان بود در گذشته چندین نمونه خودرو را طراحی کرده و ساخته بود. از طرف دیگران برادران وی نیز به دلیل سابقه ی کار کردن برای پدرشان در زمینه ی کار های تجاری تجربه ی زیادی کسب کرده بودند. در نهایت لوییس وظیفه ی طراحی و تولید خودرو ها و مارسل و فردیناند وظیفه ی مدیریت محصولات و فروش آن ها را عهده دار شدند.

لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی رنو (Renault) در تهران و کشور

اولین خودروی تولید شده توسط شرکت رنو به یکی از دوستان پدر لوییس فروخته شد. اولین تست این اتومبیل در 24 دسامبر سال 1898 انجام شد. در سال 1903 رنو آغاز به طراحی و تولید موتور های خود کرد. بعد از اینکه دو برادر دیگر لوییس به دلیل وضعیت سلامتی خود از مدیریت شرکت استعفا دادند، وی اقدام به کسب کنترل کامل در این خودروسازی نمود. از همان سال های ابتدایی، رنو به نوآوری شهرت پیدا کرده و این شهرت تا امروز با محصولات این شرکت ادامه یافته است.

محصولات شرکت رنو

انواع تولیدات شرکت رنو به ایران وارد شده و یا در کارخانه های مختلف تولید و مونتاژ می شوند. برای مثال می توان به خودرو های تندر 90، تندر پیکاپ، تلیسمان، اسکالا، رنو داستر و رنو سفران اشاره کرد. محصولات این شرکت توسط کمپانی های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو نیز به بازار ایران عرضه شده و مونتاژ آن ها با نظارت رنو پارس صورت می گیرد. نمایندگی رسمی این شرکت در ایران کمپانی نگین خودرو بوده و شرکت های رنو تراکس ایران و شهاب خودرو محصولات کامیون و اتوبوس این کمپانی را تولید می کنند.