دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

رنو مگان (Renault Megane)

رنو مگان یکی از خودروهای عالی وارد شده به بازار ایران است که برای اولین بار در سال 2003 توسط شرکت رنو فرانسه تولید و طراحی شد. رنو مگان 2000 محبوب ترین مدل مگان در ایران محسوب می شود. در ساخت و تولید مگان از یک موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه استفاده شده و حداکثر قدرت موتور آن 136 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه می باشد، و حداکثر گشتاور آن نیز به 188 نیوتن متر در 4250 دور در دقیقه می رسد. یک جعبه دنده خودکار 4 سرعته روی آن تعبیه شده و حداکثر سرعت به ثبت رسیده از آن نیز 195 کیلومتر در ساعت است. مگان می تواند شتاب 0 تا 100 را در 11.1 ثانیه بپیماید و یک خودرو اقتصادی و مقرون به صرفه در بازار محسوب می گردد. جهت کسب اطلاعات لازم درباره لوازم یدکی رنو مگان همراه ما باشید.

لوازم یدکی رنو مگان

خرید و استفاده از لوازم یدکی رنو مگان اصل و اورجینال مزیت های بسیار زیادی برای خودرو و خود راننده دارد. خیلی از افراد به تصور اینکه با خرید لوازم یدکی غیر اورجینال و متفرقه می توانند سود خوبی کرده و به نوعی در هزینه های خود صرفه جویی کنند، به سمت استفاده از چنین لوازمی می روند اما این موضوع می تواند باعث بروز مشکلات زیادی برای خودروهایی مانند مگان شود. در این راهنما از سایت دلفد به صورت کامل به بررسی اهمیت خرید لوازم یدکی رنو مگان اصلی و اورجینال پرداخته و نکات مهمی را درباره آن بیان می کنیم، برای نگهداری هر چه بهتر از خودرو خود با ما همراه بمانید.

لوازم یدکی رنو مگان

رابطه استهلاک خودرو رنو مگان با لوازم یدکی آن

عوامل مختلفی در بالا بردن استهلاک خودروهای خارجی در ایران دخیل هستند، از نحوه رانندگی گرفته تا لوازم یدکی که به عنوان قطعات جایگزین بر روی خودرو استفاده می شود. لوازم یدکی مورد استفاده در خودروها را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل برای بالا بردن استهلاک آنها دانست، کم بودن کیفیت لوازم و قطعات جایگزین باعث می شود تا خودرو دیگر عملکرد قبلی خود را نداشته باشد همچنین در سیستم خودروهای خارجی تمام قطعات به صورت یک پارچه با هم کار می کنند و خراب بودن و بی کیفیت بودن یکی از آن ها می تواند روی سایرین نیز تاثیر داشته باشد.

بنابراین با استفاده از لوازم یدکی غیر اورجینال سایر قطعات خودرو شما هم شروع به خراب شدن کرده و کم کم نیاز به تعمیرات بیشتری خواهید داشت. به همین سادگی با خرید لوازم یدکی رنو مگان اصل و اورجینال می توانید از بروز چنین شرایط پیچیده ای در خودرو خود جلوگیری کرده و استهلاک آن را در کمترین حالت ممکن قرار دهید، حالا تنها کافی است تا در زمان رانندگی احتیاط بیشتری داشته باشید.

بالا رفتن هزینه های خرید لوازم یدکی رنو مگان

همچنین باید متذکر شویم که خرید و استفاده از لوازم یدکی رنو مگان غیر اصل و متفرقه باعث افزایش هزینه تعمیر و نگهداری از آن می شود. مسلما این دست از لوازم یدکی طول عمر پایینی داشته و خیلی زود خراب می شوند، به همین جهت کاربر ناچار است تا زودتر از موعد برای تعویض آنها اقدام کند. به دلیلی که در بند قبل به آن اشاره کردیم، نیاز به تعویض سایر قطعات و لوازم رنو مگان نیز خواهید داشت. با جمع کردن چنین مواردی پر واضح است که استفاده از قطعات غیر اورجینال می تواند هزینه های به مراتب بیشتری نسبت به استفاده از لوازم یدکی اورجینال رنو مگان روی دست کاربر باقی بگذارد.

قطعات یدکی رنو مگان

افت قیمت شدید رنو مگان

بالا رفتن استهلاک و افزایش تعداد تعمیرات باعث افت قیمت شدید خودرو شما می شود. البته شما متوجه این شرایط نخواهید شد تا زمانی که قصد فروش خودرو خود را داشته باشید. کاربرانی که خودرو هم رده با خودرو شما را دارند، در صورت نگهداری بهینه می توانید 20 تا 40 درصد آن را گران تر عرضه بفروشند در حالی که شما برای رد کردن خودرو خود باید زمان زیادی را صرف کنید البته اگر بتوانید برای آن مشتری پیدا نمایید.

جمع بندی

به بررسی نکات بسیار مهمی درباره استفاده از لوازم یدکی رنو مگان اصل و اورجینال پرداختیم، دقت به این نکات باعث می شود تا شما با کیفیت بالاتری از خودرو خود مراقبت کنید، عدم دقت به آنها نیز معایب گفته شده را برای خودرو شما به ارمغان خواهد آورد. در دلفد سعی ما بر این است که بهترین ها را برای کاربران خود فراهم آوریم. در کنار ارائه نکات و اطلاعات مفید این چنینی، پیشنهادات جذابی را نیز برای خرید لوازم یدکی رنو مگان برای شما داریم که می توانید روی آنها حساب کنید.