دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

پروتون ویرا (Proton wira)

تا قبل از واردات کمپانی پروتون به داخل ایران، حضور خودروهای مالزیایی در بازار کمی عجیب به نظر می رسید اما با شروع واردات خودروهای این برند شاهد کیفیت قابل توجهی بودیم که کاربران زیادی را نیز به سمت خود جذب کرد. ویرا یکی از سدان های جذاب و ویژه کمپانی پروتون است که در زاگرس خودرو نمایندگی فروش محصولات آنها در ایران را به عهده دارد. ویرا از یک پیرانه 1.5 لیتری بهره می برد که مجهز به گیربکس دستی 5 سرعته بوده و حداکثر سرعت 190 کیلومتر بر ساعت را نیز برای راننده ایجاد می نماید. برای خرید لوازم یدکی پروتون ویرا به صورت اورجینال و اصلی به نکاتی که در ادامه مطرح می کنیم دقت کنید تا کیفیت خودرو خود را مانند روز اول در اختیار داشته باشید.

لوازم یدکی پروتون ویرا

در این راهنما از سایت دلفد به دنبال معرفی نکاتی مهم جهت خرید لوازم یدکی پروتون ویرا هستیم. با استفاده از چنین اطلاعاتی می توانید عملکرد بهتری در حفظ و نگهداری خودرو خود داشته و استهلاک آن را به حداقل برسانید.

لوازم یدکی پروتون ویرا

اهمیت هر کدام از انواع لوازم یدکی پروتون ویرا

پروتون ویرا یکی از خودروهای با کیفیت و عالی موجود در بازار ایران است که برای حفظ کیفیت آن بایستی از قطعات و لوازم یدکی اورجینال در زمان بروز ایراد استفاده نمایید. وقتی هر کدام از لوازم مورد استفاده بر روی این خودرو با خرابی روبرو می شوند و یا طول عمر آنها به پایان می رسد، کاربر می تواند با یک انتخاب عالی، شرایط را برای از بین بردن استهلاک خودرو فراهم آورد در غیر این صورت ممکن است شاهد بالا رفتن استهلاک و همچنین افزایش هزینه تعمیرات خودرو خود باشید. لوازم یدکی پروتون ویرا به صورت کلی به 4 دسته تقسیم می شوند:

در این بین لوازم یدکی بدنه خارجی و داخلی باید دقیقا متناسب با خود ویرا ساخته شده باشد در غیر این صورت اصلا امکان استفاده از آنها وجود نخواهد داشت. در تهیه لوازم بدنه استفاده از قطعات اصلی می تواند خودرو شما را دقیقا با همان شرایط اولیه در دسترس شما قرار دهد، در واقع وضعیت لوازم بدنه پروتون ویرا کاملا مشخص است و کاربر در انتخاب و خرید آنها چاره ای جز دست گذاشت روی محصولات اصلی نخواهد داشت. در ادامه به بررسی سایر قطعات ویرا می پردازیم.

لوازم یدکی مصرفی پروتون ویرا

لوازم مصرفی به محصولات و قطعاتی اطلاق می شود که طول عمر مشخص و محدودی دارند، لوازم مصرفی ویرا با ویژگی های زیر شناخته می شوند:

در درجه اول هر چند ماه و یا هر چند کیلومتر بسته به نوع قطعه، نیاز به تعویض دارند.

تعویض آنها نیازی به خراب شدن و یا خدایی نکرده تصادف ندارد.

به مرور زمان از کیفیت اولیه آنها کم می شود.

برای مثال لنت ترمز را در نظر بگیرید، این قطعه با هر بار ترمز کردن مصرف شده و بعد از گذشت مدتی دیگر کیفیت اولیه را ندارد به همین دلیل باید با قطعات مناسب و درجه یک جایگزین شود. جایگزین کردن لوازم یدکی مصرفی  با نمونه های اورجینال و اصلی اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم دقت به این موضوع باعث می شود تا استهلاک خودرو افزایش یافته و همچنین با کاهش کیفیت و ایمنی روبرو شوید. در همین مثال لنت ها در صورت استفاده از قطعات بی کیفیت ممکن است شاهد بروز مشکل در زمان ترمز گرفتن شده و برای راننده ایجاد خطر نماید.

قطعات یدکی پروتون ویرا

لوازم یدکی موتوری ویرا

لوازم یدکی پروتون ویرا در بخش موتوری نیز از جمله قطعاتی هستند که طول عمر بیشتری داشته و خرابی و تعویض آنها معمولا در اثر حوادث و یا طول عمر بسیار بالا است. استفاده از قطعات غیر اورجینال برای جایگزینی لوازم موتوری می تواند منجر به نابودی خودرو شما شده و تمام کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

لوازم یدکی برقی ویرا

دسته لوازم برقی، قطعاتی هستند که به برق خودرو مربوط می شوند. برای مثال باتری ویرا را در نظر بگیرید که بایستی در زمان مشخصی برای جایگزینی آن اقدام شود و در صورت استفاده از لوازم بی کیفیت، عملا شما دیگر نمی توانید خودرو خود را مانند روز اول در دسترس داشته و از آن استفاده کنید.

جمع بندی

کیفیت ساخت خودروهای خارجی به کمپانی های سازنده و یا شرکت های مونتاژ کننده آنها در ایران بستگی دارد اما حفظ کیفیت موجود به نحوه رفتار کاربر با خودرو و شرایط نگهداری از آن بر می گردد، جایی که خرید لوازم یدکی اورجینال می تواند تعیین کننده ترین نقش را داشته باشد. برای خرید لوازم یدکی پروتون ویرا می توانید روی پیشنهادات ما در دلفد حساب کرده و خریدی مطمئن و عالی برای خود رقم بزنید.