دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  لوازم یدکی پراید 141

  احتمالا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که فکر میکنید تمامی مدل های پراید عین هم هستند و تنها در ظاهر کمی با یکدیگر تفاوت دارند. اما باید بگویم که انواع این خودرو از نظر موتور و مشخصات فنی نیز با یکدیگر تفاوت دارد هرچند که تنها تفاوت ظاهری آن ها به وضوح مشخص است. هر کدوم از این تفاوت ها باعث میشود تا یک سری مزیت ها و معایبی برای خودرو وجود داشته باشد. اما نکته ثابتی که برای تمامی آن ها وجود دارد لوازم یدکی آن ها است. تمام مدل های پراید لوازم یدکی مخصوص خود را دارند اما در صورت لزوم میتواند از مدل های مختلف برای آن ها استفاده کرد. برای مثال برای لوازم یدکی پراید 141 میتوانید از لوازم یدکی پراید صبا استفاده کنید. اما توصیه می شود تا حد امکان از لوازم خود مدل ماشین استفاده نمایید.

  طراحی ظاهری پراید 141

  141 در ابتدای تولید خود به عنوان station بوده و سپس با قرار دادن آن بر روی پلتفرم x1000 به حالت بهینه خود تبدیل شده است که امروزه آن را به این اسم میشناسیم. اگر از زاویه عقب به این خودرو نگاه کنید شباهت بسیاری به حالت صندوق زانتیا دارد و از این رو میتوان آن را یک ماشین در کلاس لیفت بک دانست. هر چند که بخش عقب این خودرو طراحی ضعیفی دارد اما شکل چراغ ها و دیگر قطعات آن با سایر مدل ها متفاوت است. در نتیجه برای خرید لوازم یدکی آن همچون چراغ و … باید صرفا از نمونه های خود استفاده کنید. بخش های دیگر آن هم همانند چراغ جلو، آینه بغل و … مشابه با پراید صبا و دیگر اعضا خانواده پراید است که میتوانید از آن ها استفاده نمایید.

  لوازم یدکی پراید 141

  قیمت لوازم یدکی پراید 141

  طراحی ظاهری این اتومبیل باعث شده است تا تفاوت های اساسی در بدنه نیز با دیگر برادرانش داشته باشد. هرچند که از سقف و بدنه مقاوم و مستحکمی همچون پژو بهره مند نیست اما با برادران بزرگتر از خود نیاز تفاوت اساسی دارد. صدای باران و هوا و باد و … به راحتی از سقف به اتاقک ماشین منتقل میشود. برخی از کاربران بر این اعتقاد هستند که پشم شیشه اصلی ترین لوازم یدکی پراید 141 است چرا که سقف آن را باز میکنند و با قرار دادن لایه ای از پشم شیشه و بستن مجدد سقف باعث کاهش نفوذ سر و صدا و … به درون کابینت ماشین می شوند. شیشه عقب خودرو نیز به دلیل طاقچه ای بودن صندوق آن از فرم اختصاصی برای این خودرو بهره برده است. از دیگر لوازم یدکی این سدان درون شهری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  وایر شمع:

  این وسیله کوچک وظیفه منتقل کردن برق ایجاد شده از سیستم جرقه زنی اتومبیل به شمع های موتور را به عهده دارد. خراب شدن این قطعه باعث میشود تا مصرف سوخت بیشتر شود و همچنین خرابی در موتور ایجاد شود. نشتی برق از آن هم ممکن است خسارت های جبران ناپذیری همچون آتش سوزی و … را به همراه داشته باشد. با بررسی ظاهر این وسیله میتوانید خراب شدن و یا سالم بودن آن را به راحتی تشخیص دهید.

  ترموستات:

  ترموستات ترس جوش آوردن خود را از بین می برد. با وجود این قطعه دمای رادیاتور کاهش پیدا میکند و دمای حاصل از موتور آسیبی به سایر اجزا نمی رساند. تعویض آن نیاز به مهارت در این حوزه دارد.

  کمک فنر:

  یکی دیگر از لوازم یدکی پراید 141 کمک فنرهای آن است که نقش جذب کننده ضربه را در خودرو بازی میکند. کمک فنرها انواع مختلف خشک و فرزی، بادی و پنوماتیک، هیدرولیک، روغنی، شاخه ای و شمشیری دارند که هر کدام با توجه به نوع سیستم ماشین انتخاب میشوند. عملکرد و قیمت آن ها با یکدیگر متفاوت است و باید با توجه به مشخصات ماشین انتخاب شود.

  شمع موتور:

  شاید بتوان عنوان کوچک ترین لوازم یدکی خودرو و در عین حال موثر در کارکرد موتور را به شمع آن اختصاص داد. این شمع کوچک مسول ایجاد جرقه در سیستم جرقه زنی خودر است. شمع موتور خود از اجزای متفاوتی ساخته شده است. شکستگی آن و یا هر نوع آسیب به آن باعث میشود تا جریان الکتریکی بسیاری تلف شود. معمولا شمع پراید را باید هر 20 هزار کیلومتر یک بار تعویض نمایید.

  فیلتر روغن:

  اگر خودرو شما مجهز به سیستم هیدرولیک باشد بیشتر با این فیلتر و تعویض آن سروکار خواهید داشت. فیلتر روغن سیال هیدرولیک را از روی ذرات آلوده پاک می کند. این فیلتر انواع مختلفی دارد و شماره گذار آن هم بر اساس اندازه توری ها و یا به اصطلاح صافی های آن است.

  قطعات یدکی پراید 141

  خرید انواع لوازم یدکی پراید 141

  موارد ذکر شده تنها چند جز کوچک از لوازم یدکی پراید 141 هستند. این لوازم و دیگر قطعات یدکی را میتوانید به صورت آنلاین و به و صورت نو و دست دوم از سایت دلفد با قیمتی بسیار ارزان تر از بازار خریداری نمایید.