دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
تومان

تومان

 • مشاهده محتوای دسته

  لوازم یدکی پژو پارس

  پرشیا یا همان پژو پارس خودرو سواری که امروزه در هر خیابانی آن را می بینیم. رنگ سفید آن بسیار پر طرفدار است و به عروس خیابان های ایران شهرت دارد البته دلیل این اسم برای آن محبوب بودن رنگ سفید و درخشان آن نیست بلکه از نظر ظاهر و زیبایی نیز رو دست بسیاری از خودروهای سواری موجود در ایران بلند شده است. خرید این ماشین میتواند سالیانه هزینه هایی را روی دستتان بگذارد. حال اگر بسیار مراقبت کنید و حادثه ناگواری برایتان رخ ندهد به طور خوشبینانه باید فیلتر و روغن و باتری و سایر اجزای آن را بر اثر گذشت زمان مشخصی تعویض کنید. این تنها نیمه پر لیوان است و نیمه خالی آن زمانی برایتان نمایان خواهد شد که در پشت چراغ قرمز با خودرو دیگری سپر سپر شوید و هزاران اتفاق دیگر. شما باید به عنوان صاحب و راننده این خودرو با لوازم یدکی پژو پارس آشنایی داشته باشید.

  لوازم یدکی پژو پارس

  آشنایی با قطعات یدکی پژو پارس

  پرشیا نیز همانند هر خودرو دیگری دارای یک سری لوازم یدکی است که به دسته های برقی، قطعه های مصرفی، قطعه های بدنه و موتور تقسیم میشود. وجود هر کدام از این لوازم بر روی ماشینتان امری ضروری است و هر کدام با توجه به کارایی و عملکردی که دارند دارای روند دوره تعویض متفاوتی هستند.

  لوازم یدکی برقی:

  این لوازم در بخش برقی ماشین کاربرد دارند و در مدارهای برقی آن جاگرفته اند. این قطعه ها مانند: استارت و یا دینام اصلی ترین بخش های روشن کردن خودرو را تشکیل میدهند. امروزه نمونه های جدید آن که دارای کامپیوتر هستند نیز در کنار سایر تجهیزات برقی سبب بهبود بخشیدن به کنترل آن شده اند.

  لوازم یدکی مصرفی:

  منظور از لوازم یدکی مصرفی پژو پارس آن قطعه هایی هستند که در طول استفاده از خودرو بر اثر استهلاک مجبور به عوض کردن آن هستید. این قطعه ها تقریبا عمر مشخصی دارند اما کارکرد خودروی شما میتواند طول عمر مفید آن ها را کاهش دهد و مجبور به تعویض آن شوید. برخی از این لوازم و طول عمر مفید آن ها عبارتند از:
  لنت ترمز پرشیا در چرخ های جلو عمری حدود 20 الی 30 هزار کیلومتر دارد و در چرخ های عقب بین 30 الی 100 هزار کیلومتر است. البته نوع دیسکی یا کاسه ای بودن آن نیز بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار می باشد.
  فیلتر روغن پرشیا را نیز بین 5 الی 20 هزار کیلومتر میتوان مورد استفاده قرار داد.
  عمر فیلتر هوای این خودرو بستگی به میزان آلودگی محیطی که در آن قرار دارد بین 1 الی 3 ماه متغییر است.
  عمر شمع خودرو را نیز بسته به نوع رانندگی و نحوه استفاده از خودرو بین 20 الی 100 کیلومتر است.

  لوازم یدکی بدنه:

  هر قطعه ای که جهت تکیل بدنه خودرو مورد استفاده قرار میگیرد در دسته بندی بدنه لوازم یدکی پژو پارس جای دارد. برخی از این لوازم عبارتند از: گل گیر، دستگیره، چراغ ها، آینه بغل، سپر و … که خوشبختانه تا زمانی که دچار تصادف و خسارت نشوید نیازی به تعویض آن ها نیست.

  لوازم یدکی موتور و گیربکس:

  هر قطعه ای از خودرو که درون موتور ماشین به کار گرفته شده است جز این دسته بندی است و برای نمونه میتوان هواکش، سرسیلندر، تسمه تایم و … را نام برد.

  لوازم جانبی پژو پارس

   

  لیست قیمت لوازم یدکی پژو پارس

  پرشیا خودرو خانوادگی است که سایز و اندازه آن باعث شده است تا به راحتی ظرفیت 5 نفر را داشته باشد. این ماشین را میتوان پادشاهی بر روی آسفالت دانست که احتمالا هیچ شخصی از داشتن آن پشیمان نمی شود. خودرو پژو پارس انواع مختلفی دارد و از در کلاس بندی های متنوعی از جمله ELX و TU5 تولید و روانه بازار میشود. هر کدام از این مدل ها لوازم یدکی مخصوص به خود را دارند هر چند که از نظر ظاهری و حتی فنی و باطنی تفاوت چندان زیادی با یکدیگر ندارند اما با این وجود باز هم قیمت آن ها با یکدیگر متفاوت است، از طرفی برندهای مختلفی این قطعات را تولید می کنند و هر کدام با توجه به کیفیت تولید شده قیمت مختلفی را برای محصولات خود در نظر میگیرند. در نهایت میتوان گفت قیمت لوازم یدکی پژو پارس بسته به مدل ماشین و برند تولید کننده قطعات آن است.

  خرید لوازم یدکی پژو پارس

  زمان خرید پژو پارس علاوه بر هزینه بیمه و بنزین باید به فکر تهیه و خرید لوازم و قطعات یدکی آن نیز باشید. البته جای نگرانی نیست برای تهیه لوازم یدکی پژو پارس میتوانید از دلفد به صورت آنلاین اقدام نمایید. خبر خوب این است که برای کاهش هزینه هایتان میتوانید از نمونه دست دوم این قطعات استفاده کنید که دلفد در اختیارتان قرار می دهد. لوازم یدکی دست دومی که در این مجموعه عرضه میشوند همگی عمر مفید بالایی دارند و کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند و در برخی مواقع حتی استفاده هم نشده اند و با قیمتی ارزان عرضه میشوند.