دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  اوپل (Opel)

  شرکت اوپل با مسئولیت محدود که به اختصار اوپل نیز نامیده می شود، یک تولید کننده ی خودروی آلمانی است که از آگوست سال 2017 جزو زیر مجموعه های گروه پی اس ی قرار گرفته است. این شرکت از سال 1929 تا سال 2017 تحت مالکیت کمپانی جنرال موتورز قرار داشت. محصولات این کمپانی در کشور های مختلفی به فروش می رسند که از جمله ی آن ها می توان به بریتانیا، آلمان و ایتالیا اشاره کرد.

  لوازم یدکی اوپل

  در برخی از کشور ها برند این کمپانی تغییر یافته است که برای مثال می توان به تغییر نام به هولدن در کشور استرالیا و نیز بوییک در کشور چین اشاره کرد. این شرکت کار خود را با ساخت دوچرخه در سال 1886 آغاز کرد و اولین اتومبیل خود را در سال 1899 تولید کرد. پس از اینکه این شرکت در سال 1929 به بازار بورس پیوست، کمپانی عظیم جنرال موتورز بیشتر سهام این آن را خرید و کنترل کامل این خودروساز را در سال 1931 کسب کرد. این مالکیت تا حدود 90 سال ادامه پیدا کرد تا اینکه این کمپانی در سال 2017 توسط گروه پی اس ای به مبلغ 2.2 میلیارد یورو از جنرال موتورز خریداری شد. این خرید گروه پی اس ای را دومین تولید کننده ی بزرگ خودرو بعد از فولکس واگن در اروپا کرد.

  قیمت انواع مدل ماشین های اوپل

  تاریخچه ی شرکت اوپل

  این شرکت که در سال 1862 در آلمان بنیان گذاری شد ابتدا به ساخت دوچرخه و دستگاه های خیاطی می پرداخت. در سال فوت پایه گذار کمپانی در 1895، این خودروساز در هر دو بازار ذکر شده پیشتاز بود. اولین خودروی ساخت این شرکت در سال 1898 بعد از اینکه همسر بنیانگذار آن اقدام به شراکت با یکی از آهنگری های آلمانی کرد، طراحی و ساخته شد. اولین طراحی ماشین توسط خود شرکت اوپل در سال 1902 صورت گرفت و تولید انبوه آن در سال 1906 آغاز شد، اگرچه تولید این خودرو در سال 1907 به پایان رسید.

  مراکز فروش – نمایندگی ها و مغازه های خرید لوازم و قطعات یدکی و جانبی اوپل (Opel) در تهران و کشور

  طی سال های جنگ جهانی دوم و به خصوص پس از سال 1942 این شرکت به ساخت تجهیزات نظامی روی آورد و به ساخت قطعات هواپیما و تانک مبادرت کرد. امروزه اوپل بیش از 10 کارخانه تولید خودرو و قطعات را در 6 کشور مدیریت می کند و باعث اشتغال بیش از 30 هزار نفر در قاره ی اروپا شده است. لوگوی اوپل در ابتدا به صورت حروف اول بنیان گذار کمپانی بود اما در سال های بعد با ترکیب نماد های مختلف مثل رعد و برق و نیز یک حلقه و قاب های مختلف، سعی شد تا سادگی و یگانگی محصولات این شرکت همراه با سرعت و فرمان پذیری مطلوب آن ها در نماد خودرو نشان داده شود.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل خودور های محصولات اوپل

  محصولات این خودروسازی در بیش از 60 کشور جهان به فروش می رسند. از جمله محصولات این کمپانی می توان به مدل های آسترا، وکترا، موکا و امگا اشاره کرد. برخی از محصولات تولید شده توسط این خودروساز در ایران یافت می شوند و تهیه ی لوازم یدکی آن ها نیز از فروشگاه های قطعات یدکی و نیز سایت های اینترنتی قابل انجام است.