دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

مینی (Mini)

مینی در واقع یک برند اتومبیل بریتانیایی بوده که در سال 1969 میلادی ایجاد شده است. این برند که از سال 2000 میلادی تحت مالکیت خودروسازی آلمانی بی ام دبلیو قرار دارد، توسط این شرکت برای مجموعه ای از خودرو های کوچک استفاده می شود. کلمه ی مینی از سال 1959 در نام مدل های خودروی مختلف استفاده می شده است اما از سال 1969 به عنوان عنوان یک مارک مخصوص مطرح شد. این اتفاق به خصوص زمانی افتاد که کلمه ی مینی جایگزین کلمات مستقل در عبارات آسین مینی و نیز موریس مینی شد. در سال 1994 میلادی بی ام دبلیو اقدام به خرید گروه روور کرد که در نتیجه مارک مینی به همراه چند برند دیگر به این شرکت واگذار شد.

لوازم یدکی مینی

در اصل مینی یکی از خط تولید های خودرو های بریتانیایی کوچک بود که توسط کمپانی بریتیش موتور کورپوریشن ساخته می شدند. این شرکت در سال 1966 به عنوان بخشی از بریتیش موتور هلدینگ درآمد. این کمپانی در نهایت در سال 1969 با لیلاند موتور ادغام شد و بریتیش لیلاند را تشکیل داد. در دهه ی 1980 میلادی، بریتیش لیلاند تقسیم شده و در سال 1988 گروه روور که شامل مینی نیز بود توسط هوافضای بریتانیا خریداری شد. مدل های پر بازده ی این برند از نام کوپر استفاده می کنند که اشاره ای به همکاری با قهرمان مسابقات اتومبیل رانی جان کوپر است. مینی اصلی تولید خود را تا سال 2000 میلادی ادامه داد.

قیمت انواع مدل ماشین مینی

مینی اصلی در واقع یک خودروی دو در و کوچک بود که توسط شرکت بریتیش موتور کورپوریشن ساخته شده و تولید خود را از سال 1959 میلادی تا سال 2000 ادامه داد. این اتومبیل یکی از آیکن ها و خودرو های مشهور در دهه ی 60 میلادی بود. طراحی این خودرو نیز بسیار منحصر به فرد بود. برای مثال به دلیل انتقال نیرو به چرخ های جلویی، حجم قابل توجه ای از حجم قابل دسترس برای نشستن مسافران و قرار دادن چمدان ها حفظ شده و این نوع طراحی نسل های متعددی از ماشین ها را تحت تأثیر قرار داد. از منظر های مختلفی می توان این خودرو را معادل بریتانیایی اتومبیل فولکس واگن بیتلز از کشور آلمان مقایسه کرد که محبوبیت قابل توجه ای در آمریکای شمالی یافت. در سال 1999 میلادی، خودروی مینی بعد از فورد مدل تی به عنوان دومین خودروی تأثیر گذار در قرن بیستم معرفی شد. این خودرو با طراحی خاص دو درب خود در شرکت بی ام سی طراحی شده و در کارخانه های این گروه در لانگ بریج انگلستان ساخته شد.

لیست مراکز فروش و نمایندگی های رسمی و غیررسمی خودرو مینی (Mini) در تهران و کشور

در این سایت میتوانید تمامی فروشندگان لوازم یدکی مینی را مشاهده کنید. از تولیدات مینی می توان به مدل های مینی کوپر اس فول، مینی کوپر 3 درب، مینی کوپر فول و نیز مینی کانتریمن اس فول اشاره کرد. پرشیا خودرو به عنوان نماینده ی خودرو های بی ام دبلیو در ایران اقدام به واردات خودرو های برند مینی از اواخر سال 1396 کرده است. لوازم یدکی این خودرو ها از فروشگاه ها و نمایندگی های سراسر کشور قابل تهیه بوده و وبسایت های اینترنتی نیز از دیگر منابع برای دسترسی به این قطعات هستند.