دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

مزدا (Mazda)

صنایع بزرگ همواره در اقتصاد های عمده اهمیت قابل توجه ای دارند و صنعت خودروسازی به عنوان یکی بزرگترین صنایع از این قاعده مستثنی نیست. کشور ژاپن به عنوان یک اقتصاد بزرگ شامل کمپانی های ماشین سازی مختلفی است که شرکت مزدا یکی از مهمترین آن ها است. این خودروسازی ژاپنی در سال 1920 در هیروشیمای ژاپن شروع به کار کرد.

لوازم یدکی مزدا

امروزه این شرکت یکی از 20 خودروساز بزرگ جهان بوده و نزدیک به 2 میلیون خودرو در سال تولید می کند. شایان توجه است که جوجیرو ماتسودا که این شرکت را بنیان نهاد، نام مزدا را از کلمه ی اهورامزدا که در فرهنگ باستانی ایرانی جایگاه ویژه ای دارد، الهام گرفت. این شرکت در طی جنگ جهانی به تولیدات سلاح برای ارتش ژاپن اقدام می کرد و امروزه علاوه بر تولید خودرو، به ساخت انواع ماشین آلات نیز می پردازد.

نمایندگی ها و مراکز فروش حضوری و آنلاین لوازم و قطعات جانبی مزدا در تهران و کشور

استفاده از فناوری های روز دنیا در شرکت مزدا همواره بسیار مورد توجه بوده است. برای مثال، می توان به تکنولوژی بایو-کار اشاره کرد. این فناوری بر مبنای یافتن مواد جایگزین برای استفاده در خودرو است تا در نهایت محصول را برای سازگاری با طبیعت هماهنگ تر سازد. نزدیک به 30 درصد بخش های داخلی خودروی مزدا 5 از مواد سازگار با طبیعت ساخته شده است که نشان دهنده ی پیشرفت قابل توجه این خودروساز در استفاده از این فناوری می باشد. از دیگر تکنولوژی های به کار رفته در خودرو های مزدا می توان به فناوری اسکای اکتیو اشاره کرد. این نام به عنوان نامی پوششی برای مجموعه ی فناوری های استفاده شده در محصولات مختلف شرکت مزدا به کار می رود که شامل خودرو های مزدا 2، مزدا 3 و مزدا 6 است. این فناوری ها به صورت کلی باعث بهبود قابل توجه مصرف سوخت شده تا حدی که آن را قابل مقایسه با اتومبیل های هیبرید می کنند. بعد از استفاده از این فناوری ها، خروجی موتور افزایش یافته و نیز تولید آلاینده های هوا به شکل محسوسی کاهش پیدا می کنند. قلب طراحی در این فناوری ها در بخش طراحی توربو شارژر برای افزایش نسبت سوخت به اکسیژن در موتور است.

لیست قیمت انواع مدل های ماشین کمپانی مزدا

خودرو های تولید شده توسط این شرکت در 30 سال گذشته در بازار ایران به فروش رسیده اند که از جمله ی آن ها می توان به مزدا 929 کوپه و نیز وانت مزدا اشاره کرد. گروه بهمن که در سال 1338 ایجاد شده است در سال های اخیر اقدام به مونتاژ انواع محصولات کمپانی مزدا و عرضه ی آن به بازار ایران کرده که برای مثال می توان به وانت سه چرخ مزدا و نیز وانت مزدا 1000 اشاره کرد. پس از انتقال خط مونتاژ مدل مشهور مزدا 3 از ژاپن، این خودرو در داخل کشور تولید شده و به فروش می سد. امروزه برای تهیه ی محصولات و نیز لوازم یدکی مزدا فروشگاه های متنوعی در سر تا سر کشور وجود دارند. با این حال، استفاده از سایت های اینترنتی به عنوان یک راه سریع تر و آسان تر برای کسب اطلاعات در مورد لوازم یدکی مزدا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در دلفد میتوانید آگهی انواع مراکز فروش لوازم یدکی مزدا را مشاهده کنید.