دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  لیفان (Lifan)

  گروه صنایع لیفان با مسئولیت محدود که به اختصار لیفان نیز نامیده می شود یکی از تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت چینی بوده که مقر اصلی آن در چونگ کینگ در کشور چین قرار دارد. این شرکت که در سال 1992 بنیان نهاده شده، تولیدات خودروی خود را با تولید مینی ون و سدان های کوچک لایسنس شده در سال 2005 آغاز کرده است.

  لوازم یدکی لیفان

  تولیدات خودروی لیفان شامل خودرو های مسافربری، میکرو ون، موتور های موتور سیکلت، موتور سیکلت های ارزان قیمت، خودرو های کوچک و نیز کامیون های تجاری است. تولیدات غیر خودرویی این شرکت شامل کفش های ورزشی است. شهرت این شرکت در خارج از چین بیشتر به خاطر فروش ماشین های مسافربری کوچک در بازار های نوظهور است. از دیگر علل شهرت لیفان پیروزی در مسابقات موتور سواری جاده ای برای بیشتر از 17 بار است. محل های فعالیت این شرکت شامل چین، آسیای جنوبی، خاورمیانه، اروپا و آمریکای لاتین است و این کمپانی امروزه بیش از 13 هزار نفر کارمند دارد.

  انواع مدل ماشین های لیفان با قیمت خودرو

  تاریخچه ی خودروسازی لیفان

  لیفان توسط یین مینگشان در سال 1992 به عنوان یک مغازه ی تعمیرات موتور سیکلت با 9 کارمند پایه گذاری شد. مینگشان طی سال های متمادی درگیری های مختلفی با مسئولین سیاسی در کشور چین داشت اما در سال های اخیر روابط گرم و مثبتی را با آن ها برقرار کرده است. شرکت لیفان در ابتدا مرکز تحقیقات خودروی چنگکینگ هونگدا خواند می شد اما در سال 1997 نام خود را به گروه صنایع لیفان تغییر داد. این شرکت در سال 2003 تجارت خود را به ساخت اتوبوس نیز گسترش داد. تا سال 2004، لیفان به عنوان بزرگترین تولید کننده ی خصوصی موتور سیکلت در کشور چین شناخته می شود. در سال 2009، این کمپانی پنجمین تولید کننده ی موتور سیکلت در کشور چین بود.

  لیست مراکز فروش و نمایندگی های خرید لوازم و قطعات جانبی یدکی لیفان (Lifan) در تهران و کشور

  در ماه دسامبر سال 2005، برای اولین بار نخستین خودروی خود را که به صورت مستقل توسعه یافته بود، تولید کرد. این خودرو در واقع مدل 520 سدان با موتور تریتک برزیلی بود. تا سال 2011 لیفان مجموعه ای از خودرو ها را برای مصرف کنندگان تولید می کرد که برای مثال می توان به مدل 320 کامپکت، مدل 520 که به صورت کامپت سدان و نیز هاچ بک ساخته می شود، مدل 620 سدان سایز متوسط، و نیز مدل ایکس 60 کامپکت که به صورت اس یو وی تولید می شد، اشاره کرد. لیفان در اواخر دهه ی 2010 میلادی در بازار بورس شانگهای عرضه ی عمومی شد. در سال 2011، املاکی از لیفان که برای بازار بورس لیست شده بودند درآمدی بیش از 1.8 میلیارد دلار داشته که سودی بیش از 60 میلیون دلار را نصیب این شرکت کرده اند.

  محصولات خودروسازی لیفان

  خودرو های سواری و موتور سیکلت ها تولیدات اصلی این شرکت هستند. از موتور سیکلت های تولیدی این کمپانی می توان به مدل های لیفان ال اف 150، لیفان ای اف 250 و نیز مدل لیفان ال اف 150-5یو اشاره کرد که رقیبی برای کاوازاکی زد 125 است. از اتومبیل های تولیدی این شرکت موجود در بازار ایران می توان به مدل های لیفان ایکس 50 اتوماتیک و دنده ای، لیفان 620 و نیز لیفان 70 اشاره کرد.