دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

لامبورگینی (Lamborghini)

اتومبیل سازی لامبورگینی اس پی ای که به اختصار لامبورگینی نیز نامیده می شود یکی از برند های ایتالیایی و تولید کننده ی خودرو های اسپورت و لوکس است. اخیراً این شرکت به تولید ماشین های اس یو وی نیز ورود پیدا کرده است. این شرکت از طریق یکی از زیر مجموعه های گروه فولکس واگن با نام آئودی، تحت مالکیت این گروه قرار گرفته است. این کمپانی در سال 1963 توسط فروچیو لامبورگینی بنیان نهاده شد.

لوازم یدکی لامبورگینی

هدف اصلی وی رقابت با اتومبیل سازی فراری بود. از ویژگی های طراحی های این کمپانی قرار دادن موتور اتومبیل در بخش های میانی و پشتی خودرو است. فروش خودرو های این شرکت در ده سال اول شروع کار آن بسیار بالا بود اما طی سال های دهه ی 70 میلادی فعالیت های تجاری این کمپانی به دلیل مدیریت بد مالی و نیز بحران نفت سال 1973 به شدت کاهش یافت. مالکیت این شرکت تا به حال 3 بار عوض شده است و نیز یک مورد ورشکستگی کامل در سال 1978 در کارنامه این خودروساز وجود دارد. کمپانی آمریکایی کرایسلر در سال 1987 مالکیت این خودروساز را بر عهده گرفت اما در سال 1994 آن را به یک شرکت سرمایه گذاری مالزیایی واگذار کرد. در سال های اخیر مدل های متعددی توسط این خودروساز به بازار معرفی شده که باعث بازدهی بیشتر این گروه نسبت به دهه های گذشته شده اند.

قیمت انواع مدل های ماشین لامبورگینی

از سال 1963 فروچیو لامبورگینی که یکی از بزرگترین تولید کنندگان قطعات در ایتالیا بود تصمیم به بنیان گذاری یک کمپانی با هدف تولید ماشین های مسابقه ای گرفت که قابل رقابت با محصولات شرکت فراری باشند. مدل های اولیه ی این شرکت از جمله 350 جی تی در سال های دهه ی 60 میلادی ساخته و به بازار عرضه شدند. مالکیت کمپانی در طول سال های متمادی چندین بار عوض شده و نیز فروش این شرکت نوسانات زیادی داشته است اما عملکرد آن در مجموع طی سال های اخیر به مراتب بهتر شده و سهم بیشتر از بازار خودرو های لوکس و اسپرت کسب کرده است.

مراکز فروش قطعات لوازم یدکی لامبورگینی (Lamborghini) – نمایندگی های رسمی در تهران و کشور

از تولیدات حال حاضر این خودروساز می توان به اتومبیل اونتادور 12 سیلندر اشاره کرد. از دیگر محصولات این شرکت خودروی هوراکان و نیز اس یو وی اوروس بوده که توسط یک موتور هشت سیلندر با دو توربو شارژر تقویت شده است. در کنار این موارد، این کمپانی اقدام به تولید موتور های 12 سیلندر مخصوص قایق های موتوری نیز می کند. حجم این نوع از موتور ها بیش از 8 لیتر بوده و قدرت تولید شده توسط آن ها بیش از 900 اسب بخار است. بخش تراکتورسازی این کمپانی نیز از سال 1948 به تولید انواع تراکتور مشغول است. از دیگر محصولات تولید شده توسط این کمپانی می توان به موتور سیکلت اشاره کرد. در میانه ی دهه ی 80 میلادی این خودروساز اقدام به تولید موتور های 100 سی سی اسپورت کرد. از دیگر فعالیت های این شرکت می توان به مشارکت در مسابقات موتور اسپرت و فرمول 1 اشاره کرد. محصولات این خودروساز به صورت محدود به کشور وارد می شوند.