دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

لادا (Lada)

لادا که به زبان روسی به این شکل نوشته می شود Лада، درواقع نشان تجاری شرکتی روسی به اسم آرتوواز می باشد. شرکت لادا یکی از قدیمی ترین شرکت های خودرو سازی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شرکت و اشنایی بیشتر با آن و محصولاتش، طی ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

لوازم یدکی لادا

نحوه بنیان گذاری شرکت خودرو سازی لادا:

این شرکت درواقع حاصل دست به دست هم دادن دو شرکت متفاوت است. یکی از طرفین این شراکت، دولت ایتالیا و سرمایه گذاری آنان بود (فیات)، و طرف دیگر نیز سرمایه گذاری های اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی قرار داشت. در نتیجه این همکاری، برند خودروی لادا، در سال 1970 پدید امد.

قیمت انواع مدل های ماشین لادا

در سایت شما می توانید لوگو یا همان نشان شرکت لادا را مشاهده نمایید که درواقع، تصویر یک قایق تند روی بادبانی در رود ولگا می باشد.

تاریخچه و مشخصات فنی و اطلاعات کامل ماشینهای لادا:

اولین محصولی که لادا پس از تاسیس و تشکیل شدنش به ساخت و تولید آن پرداخت، درواقع به نوعی نسخه شورویزه شده از فیات 124 بود که قبل تر در لینگاتو متولد و تولید شده بود. (این خودرو ایتالیایی بود). جالب است بدانید حین اینکه لادا به تبلیغ محصول جدید خود می پرداختف تقاوت های زیادی را بین آن و فیات 124 ایتالیا ذکر می کرد، اما حقیقت این است که این دو شباهت بسیار زیادی به هم داشتند، تا جایی که می توان گفت لادا، همان فیات 124 بود، و تنها 900 تفاوت جزئی و ظریف بین این دو محصول وجود داشت. از تفاوت های این دو محصول که در نگاه اول هرگز نمی توان متوجه آن ها شد، می توان به یک سی سی بزرگ تر شدن اندازه موتور آن، و نیز ضخیم تر شدن بدنه فولادی آن اشاره کرد. مهم ترین ترین دلیلی که سبب شد لادا این گونه تغییرات را در فیات 124 ایجاد کند و به تولید آن بپردازد، شرایط اب و هوایی و محیطی سخت روسیه بود.

مراکز فروش لوازم و قطعات یدکی و جانبی کمپانی لادا (Lada)

علل تشکیل شدن لادا:

لادا در زمانی تشکیل شد که در امریکا به ازای هر 2.7 نفر یک ماشین وجود داشت، اما در روسیه این رقم به یک خودرو ازای هر 238 نفر می رسید. از همین امار می توان نتیجه گرفت تولید خودرو در روسیه بسیار بسیار محدود بوده است. در واقع، در بیانی دقیق تر، رقم تولیدات خودرو در آمریکا به 9 میلیون و 300 هزار خودرو می رسید، در حالی که این رقم در روسیه، کمتر از 250 هزار خودرو بود. به همین دلیل بود که مقامات روسی مجبور شدند مذاکره های با مقامات سایر کشور ها از جمله آمریکا داشته باشند و نتیجه این مذاکره ها چیزی نبود جز قراردادی که بین روسیه و ایتالیا بسته شد. طی این قرارداد ذکر شده بود که ایتالیا می بایست شرکتی برای روسیه بسازد که بتواند روزانه 2000 خودرو تولید کند و نیز نوع این خودرو ها هم مشخص شده بود: فیات 124 شورویزه شده. در نهایت این قرارداد عملی شد و کارخانه آرتوواز ساخته شد که در تولیاتی واقع است و به خانه لادا مشهور می باشد.