دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

کیا (Kia)

کیا موتورز کورپوریشن که به صورت عمومی کیا موتورز نیز نامیده می شود یکی از خودروسازان کشور کره ی جنوبی بوده که به صورت بین المللی فعالیت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول در پایتخت کره ی جنوبی قرار گرفته است. این شرکت دومین تولید کننده ی بزرگ خودرو بعد از شرکت هیوندای در کره ی جنوبی بوده و بیش از 2.9 میلیون خودرو در سال 2019 در سراسر جهان فروخته است. تا دسامبر سال 2015 میلادی، هیوندای نزدیک به یک سوم سهام کیا موتورز را صاحب بود که ارزش آن به بیش از 6 میلیارد دلار می رسید. در عوض آن، کیا نیز بخشی از زیر مجموعه های شرکت هیوندای را تحت مالکیت خود دارد که ارزش این زیر مجموعه ها بیش از 8 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

لوازم یدکی کیا

تاریخچه ی شرکت کیا

این شرکت در دسامبر سال 1944 میلادی توسط یک صنعتگر که به ساخت لوله های فلزی و نیز قطعات دوچرخه اشتغال داشت، پایه گذاری شد. این شرکت در نهایت اولین تولید کننده ی دوچرخه در داخل کره ی جنوبی شد و تا سال 1951 میلادی محصول خود را به فروش انبوه رساند. در سال 1952 نام شرکت به صنایع کیا تغییر یافت و در ادامه موتور سیکلت های هوندا و کامیون های مزدا توسط این آن و تحت لیسانس مالکان اصلی در بازار کره ی جنوبی به فروش رسید. با شروع سال 1986، کیا همکاری خود را با شرکت فورد در آمریکا آغاز کرد. این همکاری منجر به تولید چند خودرو که موتور آن ها توسط مزدا ساخته شده بود، برای عرضه به بازار کره ی جنوبی و نیز صادرات به سایر کشور ها شد.

قیمت انواع مدل های ماشین کمپانی کیا (Kia)

در سال 1997 کمپانی کیا اعلام ورشکستگی کرد و در سال 1998 با گروه خودروسازی هیوندای به توافقی دست یافت که بر مبنای شراکت مبادله ای، از بحران مالی بیشتر شرکت جلوگیری می کرد. این امر موجب تصاحب بخشی از سهام شرکت کیا توسط کمپانی هیوندای شد اما کیا را از ورشکستگی کامل نجات داد. در آگوست سال 2014 این شرکت توانست توجه جهانی زیادی را به خود جلب کند که علت اصلی آن استفاده ی پاپ فرانسیس (رهبر کاتولیک های جهان) از یکی از خودرو های کامپکت تولید شده توسط این کمپانی طی تور 5 روزه ی خود از کره ی جنوبی بود. در سال 2016، خودرو های تولید شده توسط این شرکت در بازار ایالات متحده ی در مقام اول از نظر ایمنی قرار گرفتند که آن را اولین خودروساز غیر لاکچری از سال 1989 در این لیست قرار کرد.

مراکز فروش و نمایندگی های مجاز – رسمی – شبانه روزی و مغازه های فروش لوازم و قطعات جانبی و یدکی کیا

مشخصات فنی و اطلاعات کامل محصولات تولید شده توسط کمپانی کیا

فروش لوازم یدکی کیا در تهران و کشور با قیمت ارزان – این خودروساز گستره ی وسیعی از محصولات را تولید می کند که برای مثال می توان به مدل های کیا ریو، اسپورتیج، اپتیما، سراتو و نیز اپیروس اشاره کرد. بسیاری از محصولات تولید شده توسط این خودروساز در بازار ایران نیز یافت می شوند. نخستین خودروی تولید شده توسط این کمپانی در ایران پراید بود که توسط خودروسازی سایپا به بازار عرضه شد. برخی دیگر خودرو های تولید شده توسط کیا به وسیله ی شرکت اطلس خودرو به شکل مستقیم به ایران وارد می شوند.