دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

هیوندای (Hyundai)

کمپانی هیوندای موتور که به نام هیوندای نیز شناخته می شود یک خودروساز چند ملیتی کره ای بوده که مقر اصلی آن در شهر سئول در کره ی جنوبی قرار گرفته است. این شرکت که در سال 1967 بنیان گذاری شده است به همراه کیا موتورز، جنسیس موتور، و بخش الکتریکی آن که آیونیک نامیده می شود، روی هم رفته گروه هیوندای موتور خوانده می شوند. هیوندای عظیم ترین مجموعه ی ساخت خودرو در جهان را دارا می باشد که در اولسان کره ی جنوبی مستقر است. این مجموعه ظرفیت تولید بیش از 1.6 میلیون خودرو در سال را دارا بوده و بیش از 75000 نفر در آن کار می کنند. محصولات تولید شده توسط این شرکت در بیش از 193 کشور جهان به فروش رسیده و بیش از 5000 فروشگاه و نمایشگاه محصولات این خودروساز را عرضه می کنند. در 14 اکتبر سال 2020، اویسان چانگ به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره ی هیوندای آغاز به کار کرد و پدر وی به عنوان رئیس افتخاری به کار خود ادامه خواهد داد.

لوازم یدکی هیوندای

چانگ جو یانگ کمپانی مهندسی و ساخت هیوندای را در سال 1947 بنیان گذاری کرد. شرکت هیوندای موتور بعد ها در سال 1967 پایه گذاری شد و اولین مدل این خودروسازی که کورتینا نام داشت با همکاری فورد در سال 1968 رونمایی شد. هنگامی که هیوندای تصمیم گرفت اولین خودروی ساخت خود را بسازد، جورج ترنبل که مدیر سابق آستین موریس بود را در فوریه 1947 استخدام کرد. محصول اولیه ی کمپانی به موفقیت رسید و این شرکت در سال 1982 به بازار بریتانیا نیز وارد شده و نزدیک به 3000 خودرو در سال اول در این بازار به فروش رساند. در سال 1984، هیوندای آغاز به صادرات خودروی پونی به کانادا کرد. این خودرو به ایالات متحده امکان ورود پیدا نکرد زیرا با معیار های محیط زیستی این کشور در آن زمان سازگار نبود. در سال 2014، هیوندای یکی از روسای سابق بی ام دبلیو را استخدام کرد تا بر توسعه ی بخش شاسی خودرو های این کمپانی نظارت کند. هدف هیوندای امروزه بر رسیدن به جایگاه رهبری صنعت خودروسازی در بخش های سواری و فرمان پذیری متمرکز است.

قیمت انواع مدل های ماشین هیوندای

هیوندای حاوی 6 مرکز تحقیق و توسعه بوده که 3 مرکز در کره ی جنوبی و سه مرکز دیگر در آلمان، ژاپن و هند قرار دارند. همچنین یک مرکز دیگر در کالیفرنیا در ایالات متحده اقدام به توسعه و طراحی برای بازار آمریکا می نماید. اخیراً هیوندای اقدام به نمایش یک اپلیکیشن واقعیت مجازی برای کار و نیز پشتیبانی از خودرو نموده است. شرکت هیوندای در زمینه ی تجاری نیز فعالیت قابل توجه ای داشته است. برای مثال در سال 1998 بعد از بحران مالی بازار های آسیایی که ناشی از توسعه ی حبابی آن ها طی دهه های قبل بوده، هیوندای اقدام به خرید یکی از بزرگترین رقیبان خود، کیا موتورز نمود. امروزه هیوندای بیش از 33 درصد سهام کیا موتورز را تحت مالکیت خود دارد. همچنین در سال 2000، هیوندای به همواره دایملر کرایسلر یک اتحاد استراتژیک را اعلام کردند، اگرچه در سال 2004 این اتحاد با فروش سهام دایملر کرایسلر در هیوندای به قیمت 900 میلیون دلار پایان یافت.

لیست مراکز فروش و نمایندگی های قطعات جانبی و لوازم یدکی هیوندای در تهران و کشور