دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  گریت وال (Great Wall)

  گریت وال موتورز یک شرکت خودرو سازی چینی می باشد. فعالیت این شرکت بیشتر در زمینه های ساخت وانت، مینی بوس، مینی ون و اس یووی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شرکت خودرو ساز چینی و آشنایی بیشتر با آن، طی ادامه این مقاله با همراه شوید.

  لوازم یدکی گریت وال موتورز

  تاریخچه خودرو سازی گریت وال موتورز:

  این شرکت در سال 1984 میلادی، که به سال شمسی معادل با سال 1362 می باشد، تاسیس شد. این شرکت خیلی سریع پله های ترقی را طی نمود و تولیدات خود را تا حد زیادی افزایش داد. به علت این ترقی های چشم گیرش، لقب هفتمین شرکت بزرگ خودرو سازی در چین را نصیب خود کرد. البته لازم به ذکر است که این شرکت نیز مثل هر شرکت دیگری، در نخست آغاز کارش از تولیدات کم شروع کرد. من جمله می توان به تولید CC130، در تعداد نه چندان زیاد در اوایل اغاز به کارش، اشاره کرد. بعدها آنان با استفاده از فناوری های جدیدتر اقدام به ساخت CC513 نمودند.

  انواع مدل ماشین های گریت وال با قیمت روز

  مدت ها بعد، در سال 1993 میلادی، یعنی معادل با 1371 میلادی، آن ها CC1020 را تولید کردند که یک خودرو سواری دارای دو صندلی عقب و جلو بود، و از نظر ظاهری بسیار شباهت به نیسان Cedric Y30 دارد و تا حد زیادی یادآور ان خودرو می باشد. آن ها از سال 1996 تا سال 2010، تنها و تنها تمرکز خود را بر تولید وانت ها نهادند و دیگر به فکر تولید خودرو های سواری نبودند. این تمرکز بیشتر آن ها باعث شد موفقیت های چشمگیری به دست اورند و یکی از موفق ترین و بهترین شرکت های سازنده خودرو در چین شوند.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل و جزئی ماشین های کمپانی گریت وال

  کمی بیشتر درباره محصولات این شرکت بدانیم:

  نکته اصلی اینجاست که این شرکت در برخی موارد با انتقاد های بسیار زیادی روبرو شده است و تولیدات این شرکت غالبا بسیار بحث برانگیز و به نوعی چالشی هستند. علت این مورد این است که بسیاری معتقدند این شرکت به شکل غیر قانونی، از طراحی ها و پلتفرم های ساخته شده توسط دیگر خودرو سازان بهر می برد و خودرو می سازد. این موضوع، تا به حال حتی باعث رخ دادن شکایت ها و دعوی هایی شده است. درواقع، تا کنون سه دعوی جداگونه از طرف شرکت های تویوتا، نیسان و فیات علیه گریت وال موتورز مطرح شده است. لازم به ذکر است که به نظر می رسد ادعای این سازندگان خودرو کاملا درست باشد، چرا که پس از تمامی این سه دعوی، گریت وال موتورز، از طرف دادگاه وادار به پرداخت غرامت به شرکت ها شاکی شد.

  مراکز فروش لوازم یدکی و قطعات جانبی گریت وال در تهران و کشور

  این شرکت چینی، با شرکت دیار خودرو در گلپایگان در ایران شراکت دارند و با کمک هم توانسته اند خودرو های دییر، وینگل ۳ و وینگل ۵ (وانت)، و همچنین SUV هاول M4 و هاول H6 را تولید و به بازار های داخل ایران عرضه نمایند. خودرو های این شرکت، نسبتا در ایران محبوب و پر فروش هستند.