دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

جیلی (Geely)

گروه هلدینگ ژجیانگ با مسئولیت محدود که به صورت عمومی با نام مختصر آن، جیلی نیز شناخته می شود یکی از تولیدکنندگان خودرو در کشور چین بوده که به صورت بین المللی فعالیت می کند. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر هانگژو در استان ژجیانگ قرار گرفته است. این شرکت به صورت خصوصی تحت مالکیت میلیارد و تاجر چینی به نام لی شوفو قرار دارد. این خودروسازی در سال 1986 بنیانگذاری شده و در سال 1997 با برند جیلی اتومبیل به صنعت خودرو وارد شد. خودرو های مسافربری این کمپانی تحت برند های جیلی اتومبیل، لوتوس، لینک، پروتون و ولوو فروخته می شوند.

لوازم یدکی جیلی

این گروه در سال 2018 بیش از 1.5 میلیون خودرو در سراسر جهان به فروش رسانده است. این گروه خودروسازی قبل از اینکه توسط کمپانی ولوو که یک خودروسازی سوئدی است خریداری شود، به ساخت ماشین های ساخت خود مشغول بود. تجارت این گروه به پنج بخش تقسیم شده است: گروه خودروسازی جیلی، گروه خودروسازی ولوو، گروه خودرو های تجاری بر مبنای انرژی های نو، گروه جیلی (مسئولیت برند این گروه را بر عهده دارد)، و نیز گروه میتیمو. سهام گروه خودروسازی جیلی در بازار بورس هنگ کنگ خرید و فروش می شود.

لیست قیمت انواع مدل های ماشین جیلی

تاریخچه ی خودروسازی جیلی

لی شوفو با قرض گرفتن پول از خانواده اش در سال 1986 کارخانه ی یخچال سازی جیلی را بنیان نهاد. با رشد شرکت، وی تنوع محصولات خود را نیز بیشتر کرده و در ساخت و فروش محصولات ارزان قیمت و عرضه ی آن ها به بازار مصرف کننده ی چین بسیار موفق بود. در اواسط دهه ی 90 میلادی شرکت جیلی به طراحی و ساخت موتور سیکلت نیز روی آورد. در ادامه و در اواخر دهه ی 90، ساخت ون های کوچک نیز در این شرکت شروع شد و حدود یک سال بعد، مجوز ساخت اتومبیل های سوار از طرف دولت چین برای این خودروسازی صادر شد. تولید خودرو در این شرکت از سال 2002 آغاز شده در سال های 2005 و 2008 غرفه های این کمپانی در نمایشگاه های اتومبیل در آمریکا و آلمان توجه زیادی را به خود جلب کردند.

مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی خودرو جیلی (Geely)

در سال 2010 فروش خودرو های این شرکت به بیش از چهارصد هزار خودرو در سال رسید و نزدیک به 2 درصد از بازار را شامل شد. این خودروسازی در سال 2017 اقدام به خرید 51 درصد از سهام خودروسازی لوتوس کرد و در ماه جولای سال 2017 یک شرکت آمریکایی که در ساخت خودرو های پرنده تخصص داشت را نیز خرید. در سال 2018 و در ادامه ی خرید های این شرکت، 10 درصد از سهام دایملر نیز به جیلی فروخته شد تا این خودروساز را به یکی از مالکان مرسدس بنز تبدیل کند.

مشخصات فنی و اطلاعات کامل محصولات کمپانی جیلی

محصولات این شرکت شامل خودرو های امگراند 7، ایکس 7، جی سی 6 و چندین مدل دیگر است. خودرو های تولید این شرکت در سال های گذشته وارد کشور شده اند اما مسئله ی کیفیت آن ها باعث عدم استقبال بازار ایران از تولیدات این کمپانی شده است. با این حال، شرکت آرین خودرو پارس دوباره مسئولیت واردات محصولات این خودروسازی را بر عهده گرفته و اقدام به عرضه ی برخی از محصولات آن به بازار ایران کرده است.