دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  فیات (Fiat)

  کشور های زیادی در قاره ی اروپا میزبان شرکت های مختلف خودروسازی هستند که کشور ایتالیا یکی از آن ها است. شرکت اتومبیل سازی فیات که یکی از کمپانی های مطرح در تولید خودرو است در این کشور قرار گرفته و از سال 1899 به طراحی و تولید ماشین می پردازد. از دیگر محصولات این شرکت می توان به موتور سیکلت و همچنین انواع وسایل نقلیه ی تجاری اشاره کرد. با اینکه مقر اصلی این شرکت در تورین قرار دارد، بیشتر اموال و کارخانه های این شرکت در خارج از ایتالیا در کشور هایی همچون برزیل، لهستان و آرژانتین قرار گرفته اند. در همین حال، همکاری در زمینه های سرمایه گذاری از دیگر علایق صاحبان این خودروسازی بوده و کشور های زیادی از جمله هند، مصر، ترکیه و فرانسه میزبان سرمایه های این شرکت در بخش خودروسازی خود هستند. نماد شرکت فیات در سال های مختلف از 1904 تا 2007 تغییرات زیادی کرده است اما همواره نام شرکت به عنوان یک المان اصلی در طراحی برند حفظ شده است.

  لوازم یدکی خودرو فیات

  در سال 1899، جووانی آنیلی همراه با تعدادی از همکارانش شرکتی را پایه گذاری کرد که بعد ها فیات نامیده شد. نمونه های اولیه ی خودرو های این شرکت از کمپانی بنز الهام گرفته شده بودند. در سال 1903، این کمپانی اقدام به ساخت کامیون کرد و تا سال 1908 اولین صادرات خود را به قاره ی آمریکا انجام داد. موتور هواپیما و تاکسی از دیگر محصولات این خودروسازی در سال های بعد بودند. در ادامه، به خصوص پس از دهه ی 60 میلادی، محصولات این شرکت محبوبیت بیشتری یافته و مدل های فیات 1300، 1500 و 1800 شهرت جهانی یافتند.

  نمایندگی ها و مراکز فروش قطعات جانبی شرکت فیات

  شرکت خودروسازی فیات از مدیران بسیار کارآمدی در کادر خود بهره می گیرد که برای مثال می توان به جان آلکان (نوه ی جووانی آنیلی) و سرجیو مارکیونه اشاره کرد. مارکیونه یک کارآفرین با ملیت های کانادایی و ایتالیایی بوده و هم اکنون در نقش مدیرعامل این گروه فعالیت می کند. وی همان کسی است که فیات را در سال 2006 نجات داد و هم اکنون عضو هیئت مدیره ی فیات پروفشنال و نیز صنایع لوازم یدکی فیات است.

  لیست قیمت انواع مدل های ماشین کمپانی فیات (Fiat)

  علیرغم اینکه این کمپانی حضور کمرنگی در بازار ایران دارد، با این حال خودرو های مختلفی از صنایع خودروسازی فیات در کشور ما وجود دارند که برای مثال می توان به فیات سی نا دنده ای و فیات 500 اشاره کرد. مدل فیات 500 به صورت کروک و لانژ نیز در بازار های جهانی به فروش می رسند.

  ادغام شرکت فیات با سایر خودروسازان

  در سال 2014 بعد از اینکه کرایسلر اقدام به خرید شرکت فیات کرد، یک شرکت هلدینگ بزرگتر تشکیل شد و با نام فیات کرایسلر اتومبیلز به ادامه ی کار خود پرداخت. سهام این شرکت بزرگ در بازار های بورس ایتالیا و آمریکا خرید و فروش می شود. با این حال، ساختار کمپانی فیات پس از این خرید عوض نشده و استقلال خود را به عنوان بخشی از این هلدینگ حفظ کرده است. در سال های اخیر مذاکراتی برای ترکیب این اتحاد با سایر خودروسازان اروپایی انجام شده است و در سال های آتی امکان ادغام سایر کمپانی ها با این هلدینگ وجود دارد.