دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  فردا (Farda)

  این شرکت، یک شرکت نوپای سازنده خودرو می باشد. برای آشنایی بیشتر با این شرکت و تاریخچه آن با ما طی این مقاله همراه باشید.

  لوازم یدکی فردا

  فردا، یک شرکت بزرگ سازنده خودرو می باشد. اولین فعالیت و اغاز به کار این شرکت، در سال 1392 می باشد. سرمایه گذاری برای تاسیس و راه اندازی این کمپانی توسط خانواده گرامی (هلدینگ GBG) انجام شد. فاز اول فعالیت آن ها در سال 1395 صورت گرفت. البته، لازم به ذکر است که با این اوصاف، این آغاز هنوز رسمی نشده بود و در ماه فروردین سال 1396 بود که این کمپانی به شکل کاملا رسمی، توسط شخص رئیس جمهور، افتتاح شد. به علاوه، خوب است بدانید این شرکت در سمنان تاسیس شده، و البته، تنها شرکت خودرو سازی در این استان نیز می باشد.

  قیمت انواع مدل ماشین های فردا

  شروع به کار خودرو سازی فردا

  اغاز به کار این شرکت، نسبتا موفقیت آمیز بود و خوب نتیجه داد. آن ها توانستند پس از شروع، بخشی از تولید شرکت ایران خودرو را به عهده بگیرند و رفته رفته پیشرفت کردند و در نهایت موفق شدند پژی پارس و همچنین سمند را به خط تولید خود اضافه بنمایند. ترقی این شرکت تا جایی ادامه یافت که اکنون، انها توانسته اند تبدیل به یکی از مهم ترین تولید کننده ها، در واقع قطب اصلی، در خط تولید پژو پارس دو گانه سوز شوند.

  لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات یدکی فردا (Farda) در تهران و کشور

  تلاش این شرکت همچنان ادامه پیدا کرد و آن ها سعی کردند راه ترقی را در پیش بگیرند. در نهایت، در سال 1398 بود که آن ها موفق شدند برند اختصاصی شرکت خودشان را، با نام فردا موتور به بازار کشورمان بفرستند و اغاز به فعالیت در این حیطه نمایند. آنها ماشین های جدیدی نیز تولید کردند و به بازار عرضه کردند. در ادامه این مقاله با برخی از محصولات نامبرده، اشنا خواهیم شد.

  تاریخچه خودروسازی و محصولات نسبتا جدید خودرو سازی فردا

  پس از آنکه خودرو سازی فردا، رسما توسط رئیس جمهور افتتاح شد، یعنی در نیمه دوم سال 1396، با شرکت چینی سایک، که اولین شریکش بود، اغاز به مذاکرده نمود. این دو شرکت با همکاری هم اقدام به تولید ام جی RX5 کردند. لازم به ذکر است که این محصول در سال 1397 آماده می شد و مونتاژ آن بر عهده خودرو سازی فردا بود. اما متاسفانه، در همین حین این شرکت با تحریم های صنعت خودرو سازی مواجه شد، و همین امر سبب شد شراکت و تعاهد ها بین این دو شرکت از بین برود و سایک از کشور ما رفت و محصول این شراکت نیز نتوانست به تولید انبوه برسد.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل خودرو

  هرچند پس از این اتفاقات، در نیمه دوم سال 1398، این شرکت با شرکت چینی دیگری به اسم دانگ فنگ قرارداد بستند و اقدام به تولید محصول نمودند. حاصل این شراکت خودرویی به نام فردا SX6 بود. پس از این پدیده نیز، بار دیگر این شرکت ها اقدام به ساخت محصول جدیدی کردند به نام فردا SX5. در واقع این خودرو نیز شباهت بسیار زیادی به ماشین قبلی دارد و از تفاوت های این دو می توان به کوچکتر بودن SX5، اشاره کرد.