دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

دی اس (DS)

دی اس اتومبیل یکی از تولیدکنندگان خودرو های لاکچری بوده که در سال 2009 به عنوان یکی از بخش های زیر مجموعه ی خودروسازی سیتروئن آغاز به کار کرد. این کمپانی از سال 2015 در فرانسه و از سال 2012 در کشور چین به عنوان یک برند مستقل کار می کند. همه ی خودرو های تولید شده توسط این خودروسازی از سال 2025 الکتریکی یا هیبریدی خواهند بود.

لوازم یدکی دی اس

درباره ی نام شرکت دی اس اختلاف نظر وجود دارد. برخی آن را به حروف اول عبارت روح متفاوت در زبان انگلیسی نسبت می دهند در حالی که برخی آن را به حروف اول عبارت سری های متفاوت مرتبط می دانند. عده ای نیز آن را اشاره به مدل سیتروئن دی اس می دانند. این نام در زبان فرانسوی نوعی بازی با کلمات نیز است زیرا به فرانسوی به صورت دِسِه خوانده می شود که یکی از معانی آن الهه است. دفتر مرکزی این شرکت در فرانسه قرار گرفته و دامنه ی فعالیت آن در سراسر جهان غیر از ایالات متحده، کانادا، مکزیک و جنوب آسیا است.

قیمت انواع مدل ماشین های دی اس

گروه خودروسازی پی اس ای در ابتدا از سه شرکت پژو، سیتروئن و نیز تالبوت تشکیل شده بود. شرکت تالبوت پس از مدت کوتاهی از این گروه جدا شد. هیچ کدام از شرکت های نام برده خود را در بازار های جهانی خودرو به صورت یک خودروساز لوکس معرفی نکرده بودند. از سال 1976 گروه پی اس ای سعی کرد تا با تغییر دادن قیمت خودرو های برند های مختلف، گروهی از آن ها را به عنوان خودرو های لاکچری معرفی کند.

لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی خودرو دی اس (DS)

این کار تلاشی مشابه با کاری بود که گروه فولکس واگن با برند آئودی انجام داده بود. با این حال، هیچ یک از قیمت گذاری های جدید قادر نبودند کیفیت یک محصول لاکچری را افزایش دهند و در نتیجه این گروه همواره با ایجاد یک گروه از محصولات مرغوب در بین تولیدات خود دست و پنجه نرم می کرد. با بنیان گذاری خط تولید دی اس، گروه پی اس ای تصمیم به ساخت یک خودرو بر مبنای مدل سیتروئن دی اس گرفت که در سال های 1955 تا 1975 به فروش می رسید. خط تولید دی اس در سال 2010 کار خود را با مدل سیتروئن دی اس 3 شروع کرد و خودروی جدید را بر مبنای پایه ی مدل سی 3 طراحی کرده و ساخت. در نهایت خودروی تولید شده جوایز بسیار زیادی را توسط منتقدان خودرو و نیز مجلات معتبر کسب کرد و خریداران خودرو نیز رضایت قابل توجه ای از این محصول داشتند.

تاریخچه ی دی اس

مدیر عامل گروه پی اس ای اعلام کرد که گروه دی اس به استفاده از پلتفرم ها و فروشگاه های این گروه برای فروش محصولات برند دی اس ادامه خواهد داد در حالی که این نوع از خودرو ها از خودرو های سیتروئن با استاندارد های متفاوت مهندسی و تولید جدا خواهند شد.

تنوع مدل های خودروسازی دی اس

این کمپانی محصولات متنوعی را تولید کرده است که می توان به دی اس 3 کراس بک، دی اس 7 کراس بک و نیز دی اس 9 اشاره کرد. از مدل های این کمپانی که تولید آن ها متوقف شده است می توان به مدل های دی اس 5 و نیز دی اس 5 ال اس اشاره کرد.