دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

دانگ فنگ (Dong Feng)

دانگ‌ فنگ موتور شرکت خودرو سازی واقع در کشور چین است. این خودرو سازی به ‌عنوان بزرگ ترین خودروساز درجمهوری خلق چین شناخته و محسوب می‌شود. موسس این کمپانی بزرگ خودروسازی چین نامشخص است. نام این شرکت در زبان چینی به معنای باد شرقی است.

شرکت دانگ‌ فنگ موتور سال ۱۹۶۸ میلادی در استان هوبی چین تاسیس و راه اندازی شد. این کمپانی بزرگ خودرو سازی چینی در حال حاضر در زمینه تولید و مونتاژ و طراحی انواع خودرو، کامیون وسایل نقلیه تجاری و اتوبوس فعالیت می کند. علاوه بر این در ساخت و تولید قطعات خودرو نیز فعالیت دارد.

لوازم یدکی دانگ فنگ

شرکت خودروسازی دانگ‌ فنگ توانسته است در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۲٫۷۶ میلیون دستگاه خودرو را تولید کرده و به بازار عرضه کند، این کمپانی چینی به‌ همراه شرکت‌ های خودرو سازی چانگان، گروه فاو و سایک موتور، به‌عنوان ۴ خودروساز بزرگ چین قرار می گیرند.

شرکت دانگ‌ فنگ در ابتدا در سال ۲۰۰۵، واگذاری عمومی سهام خود را در بازار بورس ترتیب داد، در حال حاضر ۷۰٪ از سهام این شرکت بزرگ خودروسازی در اختیار دولت مرکزی چین قرار دارد.

قیمت انواع مدل های ماشین دانگ فنگ

بخش کامیون سازی شرکت دانگ‌ فنگ DFCV نام دارد که کامیون و قطعات کامیون تولید می کند و ۴۵٪ سهام این بخش در اختیار شرکت ولوو تراکس قرار دارد. شرکت دانگ‌ فنگ به کمک کمپانی ولوو تراکس و رنو تراکس توانسته است به عنوان اولین شرکت خودرو سازی چینی با قدرت به بازارهای اروپایی وارد شود و طرف داران خود را دارد.

مشخصات فنی و اطلاعات کامل محصولات این کمپانی

پس از تحریم‌ های بین‌ المللی ایران و قطع همکاری شرکت‌ های بزرگ خودروسازی با خودروسازان ایرانی، دانگ فنگ به عنوان شریک تجاری با شرکت سایپا دیزل وارد همکاری شد و در فروش کامیون‌ های این شرکت همکاری می کند. کامیون‌ های T300 و T375 نخستین کامیون‌ های دانگ‌ فنگ در بازار ایران بودند که سپس با نام‌ های البرز و کاوه در سایپا دیزل ایران مونتاژ شدند.

در فروردین سال 13۹۵ خودرو هاچبک دانگ فنگ h30 به عنوان محصولی جدید از شرکت ایران خودرو به بازار معرفی شد.

ایران خودرو اواخر زمستان 1394، پیش‌فروش دانگ‌ فنگ H30 Cross را آغاز کرد و به ‌عنوان ارزان‌ ترین کراس‌ اورش این خودرو را معرفی کرد که مشتریان از ورود این خودرو استقبال گسترده ای کردند البته به علت تاخیر طولانی در تحویل این خودرو به خریداران، نخستین سری h30 در پاییز 1395 تحویل داده شد.

مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی برند دانگ فنگ (Dong Feng)

خودرو H30 دانگ فنگ مانند استپ‌ وی، دارای هاچبک قد بلند است. این مدل خودرو دانگ فنگ بر پایه ی پلتفرم قدیمی متعلق به یکی از محصولات سیتروئن طراحی و ساخته شده است و قدرتش را از پیشرانه ی خودرو ایرانیزه‌ شده ی 206 تیپ 5 می ‌گیرد.

ابتدا این خودرو دارای مشکلاتی بود که توسط ایران‌ خودرو حل شد و اکنون تقاضای بالایی برای خریداری H30 در بین مشتریان ایرانی وجود دارد.

از دیگر محصولات شرکت دانگ فنگ میتوان به دیگنیتی و اس ایکس 5، اشاره کرد که در بازار ایران موجودند و طرفداران خود را دارند. برای تهیه ی قطعات و لوازم یدکی ماشین های این شرکت می توانید به سایت دلفد مراجعه کنید. این سایت تمام نمایندگی ها و فروشگاه هایی که لوازم یدکی دانگ فنگ را عرضه می کنند به شما معرفی می کند.