دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

دامای (Domy)

لوازم یدکی دامای در اصل برندی برای خودرو های لاکچری تولید شده توسط کمپانی زوتی می باشد. شرکت بین المللی خودروی زوتی که با نام اختصاری آن، زوتی اتو نیز شناخته می شوند، یک تولید کننده ی خودروی خصوصی بوده که در ژجیانگ چین قرار گرفته است. این شرکت تحت مالکیت گروه هلدینگ زوتی قرار داشته و 14 ام ماه ژانویه در سال 2005 میلادی بنیان نهاده شده است.

لوازم یدکی دامای

در گذشته، شرکت اتومبیل سازی زوتی قرارداد هایی برای صادرات قطعات خودرو داشت اما تولید خود را برای رقابت با خودروسازی های دیگر افزایش داده تا از بازار رو به رشد خودرو در کشور چین بهره مند شود. در سال 2005 به دلیل شهرت این کمپانی به عنوان یک شریک قابل اعتماد، زوتی قرار داد های زیادی را برای فروش زیر مجموعه های خود در 10 کشور مختلف منعقد کرد. از سال 2005 این کمپانی خط تولید ها و تعداد خودرو های ساخت خود را افزایش داده است. اولین مدل این برند یک اس یو وی کوچک بود که با نام زوتی آر ایکس 6400 شناخته می شد. این ماشین بعد ها به زوتي نوماد تغییر نام داد. زوتی نومد در واقع یک مدل تولیدی لایسنس شده از خودروی تریوس دایهاتسو بود. در سال 2006 مجموع درآمد این شرکت نزدیک به 300 میلیون دلار بوده و در مقام 352 ام در میان 500 کمپانی برتر چینی که توسط مجله ی فورچون در جولای سال 2018 منتشر شد، قرار گرفته است.

قیمت انواع مدل های ماشین دامای

مدل ای 20 ای وی یکی از خودرو های کوچک الکتریکی این خودروسازی بوده که توسط کمپانی ژیدو اتو برای این شرکت تولید شده است. مدل ای 30 ای وی نیز یکی دیگر از محصولات الکتریکی کوچک این شرکت بوده که تشابه بسیار زیادی با مدل قدیمی اسمارت فورتو دارد. این خودرو که در سال 2015 در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی شد، حاوی یک کنسول مرکزی بسیار بزرگ بوده که گفته می شود از طراحی داخلی خودروی الکتریکی مدل اس تولید شرکت تسلا الگو گرفته است. باتری این خودروی الکتریکی بیش از 17 کیلو وات ساعت ظرفیت داشته و موتور الکتریکی آن تا 18 کیلو وات توان و 83 نیوتن متر گشتاور را تولید می کند. زوتی ادعا کرده است که خودروی الکتریکی مدل ای 30 ساخت این شرکت حداکثر سرعتی بیشتر از 80 کیلومتر بر ساعت داشته و برد حرکت آن فراتر از 150 کیلومتر است.

لیست نمایندگی ها و مراکز فروش لوازم و قطعات جانبی خودرو دامای (Domy) در تهران و کشور

در سال 2016 این کمپانی فروشی بیش از 3000 عدد از این نوع مدل خودرو را گزارش کرد. مدل ای 200 ای وی نیز از دیگر تولیدات این شرکت از نوع الکتریکی بوده که در سال 2015 در شانگهای رونمایی شد. این خودرو که بر مبنای یک باتری لیتیوم آیون طراحی شده است گشتاوری بیش از 80 نیوتن متر در موتور های خود ایجاد کرده و در سال 2016 بیش از 13 هزار عدد از این نوع مدل به فروش رسیده است. مدل های بنزینی این خودروسازی شامل سری های زد، تی و اس است. یکی از مدل های معروف این شرکت در بازار ایران مدل دامای ایکس 7 بوده که یک خودروی کراس اوور با سایر متوسط است.