دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

دوو ماتیز (Daewoo Matiz)

شرکت دوو قبل از ورشکستگی با تولید دوو ماتیز هدیه ارزشمندی به بازارهای جهانی و مخصوصا بازار ایران داد. این خودرو ریز نقش که کیفیت بسیار خوبی دارد، زمینه ساز تولیدات بسیار از خودروهای جمع و جور امروزی شد. کاربران ماتیز در ایران در ابتدا تمایل زیادی به خرید آن نداشتند، اما به مرور شاهد رونق بسیار زیاد آن در میان ایرانی ها بودیم. اولین محصولات لوازم یدکی دوو ماتیز در سال 1379 وارد کشور شد که تا سال 1383 ادامه داشت و بعد از ورشکستگی کمپانی دوو کره ای دیگر شاهد حضور آن در ایران نبودیم. ماتیز داران هنوز هم می توانند کیفیت خوب این خودرو را در زمان رانندگی حس کنند.

لوازم یدکی دوو ماتیز (Daewoo Matiz)

یکی از مشکلاتی که خودروهای وارداتی بعد از مدتی پیدا می نمایند، توقف تولید و توقف واردات آنها است، این موضوع باعث می شود تا چالشی به نام چالش تهیه قطعات یدکی اصلی این خودروها در بازار کشورهایی مثل ایران به وجود آید. از طرفی کاربران شخصی به واردات این محصولات دسترسی ندارند و از طرف دیگر هم شرکت های وارد کننده لوازم یدکی، علاقه زیادی به تهیه قطعات خودروهایی که دیگر به تعداد کاربران آن اضافه نمی شود ندارند. این موضوع می تواند تبدیل به یک دغدغه بزرگ برای کاربران باشد که دوو ماتیز نیز یکی از آن ها است. در این راهنما سعی داریم تا نکات بسیار مهمی را درباره خرید لوازم یدکی دوو ماتیز با شما در میان بگذاریم، با ما همراه باشید.

لوازم یدکی دوو ماتیز

آیا لوازم یدکی اورجینال دوو ماتیز پیدا می شود؟

یکی از چالش های بسیار مهمی که پیش روی کاربران دوو ماتیز قرار دارد، امکان تهیه قطعات یدکی اورجینال است. لوازم یدکی دوو ماتیز را می توانید همچنان با همان کیفیت اصلی از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که محصولات و لوازم یدکی ماتیز نیز ممکن است باقیمانده از سال های دور باشند بنابراین در زمان خرید به این موضوع نیز دقت داشته باشید زیرا ممکن است تاریخ انقضای برخی از محصولات گذشته و دیگر کارایی استفاده در خودرو را نداشته باشند.

آسیب های استفاده از لوازم یدکی متفرقه برای ماتیز

برخی از کاربران از روی ناچاری و عدم دسترسی به قطعات و لوازم یدکی دوو ماتیز اورجینال و برخی نیز برای کاهش هزینه ها و کم کردن قیمت به دنبال استفاده از قطعات یدکی متفرقه و بی کیفیت می روند. این موضوع در نگاه اول می تواند جذاب باشد زیرا قطعات را می توان با قیمت های پایین ترین نسبت به قطعات اصلی و اورجینال تهیه کرد اما این ظاهر قضیه است، در باطن استفاده از چنین قطعاتی می تواند صدمات و آسیب های بسیار زیادی به خودرو وارد کرده و مشکلاتی را هم برای راننده ایجاد کند.

• قطعات تقلبی کیفیت خوبی نداشته و خیلی زود خراب می شوند پس به زودی ناچار به پرداخت دوباره قیمت لوازم یدکی دوو ماتیز خواهید شد.
• کیفیت قطعات غیراصلی روی عملکرد سایر لوازم ماتیز نیز اثر گذاشته و مانع خوب عمل کردن آنها می شود، برای مثال به خودرویی باید اشاره کنیم که لاستیک آن کیفیت مناسب را ندارد. اگر شما بهترین موتور جهان را هم روی خودرو قرار داده باشید، باز نمی توانید از آن به خوبی استفاده کنید، حتی امنیت خودرو نیز در خطر خواهد بود.
• کاهش امنیت و ایمنی یکی از آسیب های بسیار جدی برای استفاده از لوازم یدکی بی کیفیت دوو ماتیز است.
• افزایش استهلاک خودرو و کاهش قیمت آن را نیز باید یکی از مهم ترین آسیب های چنین اقدامی از سوی کاربران بدانیم.
پر واضح است که استفاده بهینه از خودروهایی مانند ماتیز نیاز به مراقبت های ویژه از آنها دارد. اولین قدم برای چنین مراقبت های دست گذاشتن روی قطعات اصلی و اورجینال این خودرو است.

قطعات یدکی دوو ماتیز

خرید اینترنتی لوازم یدکی ماتیز

امکان خرید اینترنتی لوازم یدکی دوو ماتیز باعث می شود تا کاربران با مزیت های بسیار زیادی روبرو شده و خریدی مطمئن تر در این رده داشته باشند. برای خرید اینترنتی لوازم باید بدانید که:

• حتما باید از فروشگاه های تخصصی فروش قطعات یدکی خودرو برای این امر اقدام کنید.
• مجوزهای لازم برای فروشگاه های اینترنتی را در آنها بررسی کنید.
• برای خرید محصولات حتما به گارانتی های ارائه شده دقت کنید.
• فریب محصولات و قطعات تقلبی را نخورید.

جمع بندی

کاربران ماتیز از این پس باید با دقت به مسائل بیان شده توجه کنند تا در تهیه لوازم یدکی خودرو خود مشکلی نداشته باشند. سایت دلفد راهنمای همیشگی شما عزیزان برای خرید لوازم یدکی دوو ماتیز و سایر خودروها داخلی و خارجی است. اگر برای خرید این محصولات با چالش روبرو شدید، نگران نباشید، برای خرید قطعات مورد نیاز خود می توانید روی ما در دلفد حساب کنید.