دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  سیتروئن (Citroen)

  سیتروئن یکی از تولید کنندگان خودروی فرانسوی است که در ماه مارچ سال 1919 توسط آندره سیتروئن بنیان گذاری شد. این شرکت از سال 1976 به عنوان بخشی از گروه پی اس ای فعالیت می کند. در سال 1934 این کمپانی با خودروی سیتروئن ترکشن آوانت به شهرت زیادی دست یافت. این خودرو که از فناوری های نوآورانه ای برخوردار بود، اولین خودروی جهان بود با تکنولوژی های چهار چرخ متحرک، چهار سیستم تعلیق مستقل، بدنه ی یک پارچه، بدون شاسی مجزا و در حالی که از بدنه ی اصلی خودرو به عنوان ساختاری که وزن آن را تحمل می کرد بهره می برد، به بازار عرضه شد. همچنین در سال 1954 خودروسازی سیتروئن اولین سیستم تعلیق هیدرو پنوماتیک را تولید کرد.

  لوازم یدکی سیتروئن

  در سال 1955 این کمپانی با مدل انقلابی دی اس، اولین خودروی تولید انبوه مدرن با دیسک ترمز را تولید کرد. این خودروساز از سال 1984 اقدام به فروش محصولات خود در کشور چین کرده است. این امر به کمک اتحاد دانگ فنگ با پژو و سیتروئن به انجام رسیده است و امروزه چین به یک بازار بزرگ برای این برند تبدیل شده است. در سال 2014 هنگامی که پژو سیتروئن به دلیل مشکلات مالی به بحران برخورد، گروه دانگ فنگ موتور مالکیت سهم آن ها را بر عهده گرفت. امروز این کمپانی بیش از 13 هزار کارمند داشته و قدمت آن به بیش از 100 سال می رسد. حوزه ی فعالیت این شرکت در سراسر جهان به جز ایالات متحده، کانادا و مکزیک است. سیتروئن همچنین اقدام به ارائه ی خدمات بیمه نیز می کند.

  قیمت انواع مدل ماشین های برند کمپانی سیتروئن

  تاریخچه ی سیتروئن

  آندره سیتروئن در طول جنگ جهانی اول برای ارتش فرانسه اقدام به تولید سلاح می کرد. با این حال پس از جنگ با توجه به توانایی تولید قطعات مختلف، وی تصمیم به وارد شدن به بازار خودرو گرفت. تبدیل کارخانه ی اسلحه سازی به تولید خودرو تا سال 1916 طول کشید و در آن زمان با استخدام چند طراح اتومبیل، اولین خودروی شرکت که یک ماشین 18 اسب بخاری بود طراحی و ساخته شد تا به بازار کشور بعد از جنگ جهانی وارد شود.

  لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات جانبی یدکی سیتروئن (Citroen) در تهران و کشور

  بین سال های 1921 تا 1937 این خودروساز اقدام به تولید کامیون های مختلف برای ارتش فرانسه کرد. سیتروئن همواره یکی از شرکت های پیشرو در جهان در زمینه ی های مختلف طراحی مهندسی بوده است که برای مثال می توان به طراحی های آیرودینامیکی، سیستم های تعلیق، سیستم های هیدرولیک با فشار بالا و نیز سیستم های انتقال قدرت مختلف اشاره کرد.

  مشخصات فنی و اطلاعات کامل محصولات شرکت خودروساری سیتروئن

  این شرکت حضور دیرینه ای در بازار ایران داشته و از زمان معرفی خودروی ژیان در بازار خودروی ایران فعالیت می کرده است. سایپا به عنوان یکی از شرکت های ایرانی همکاری زیادی با سیتروئن انجام داده که خودروی زانتیا یکی از این همکاری ها بوده است. در سال های اخیر شرکت جوینت ونچر سایپا سیتروئن اقدام به تولید سیتروئن سی 3 در بازار کشور کرده است. لوازم یدکی های خودرو های تولید شده توسط این کمپانی نسبت به سایر تولید کنندگان خودرو های خارجی در بازار ایران بسیار راحت تر یافت شده و از انواع فروشگاه ها و وب سایت های اینترنتی ایرانی قابل تهیه هستند.