دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

بی وای دی (BYD)

کمپانی بی وای دی خودرو با مسئولیت محدود که نام خود را از حروف اول عبارت رویای خود را بساز به انگلیسی گرفته است، یکی از تولید کنندگان خودرو زیر مجموعه ی کمپانی بین المللی بی وای دی است که مقر اصلی آن در کشور چین قرار گرفته است. این شرکت که در ماه ژانویه ی سال 2003 میلادی بنیان نهاده شده، در واقع پس از خرید شرکت اتومبیل سازی شینگ چوان توسط بی وای دی در سال 2002 ایجاد شد.

لوازم یدکی بی وای دی

این شرکت محصولات متنوعی را تولید کرده است که برای مثال می توان به انواع اتومبیل، اتوبوس، دوچرخه ی الکتریکی، باتری های قابل شارژ مجدد و نیز کامیون اشاره کرد. مدل های حال حاضر تولید شده توسط این خودروسازی انواع مختلفی را در بر گرفته که برای مثال می توان به خودرو های الکتریکی، هایبرید و نیز اتومبیل های بنزینی اشاره کرد. برند دنزا که یکی از ونچر های مشترک این کمپانی با شرکت دایملر ای جی است اقدام به طراحی و ساخت خودرو های الکتریکی و لوکس برای این خودروسازی می کند. دامنه ی فعالیت این شرکت در سراسر جهان بوده و در سال 2019 بیش از 60 میلیارد یوان درآمد داشته است.

قیمت انواع مدل ماشین های برند بی وای دی

مرکز طراحی بی وای دی

در سال 2019 شرکت بی وای دی اقدام به بنیان گذاری مرکز طراحی جهانی خود نمود که با تیمی از افراد پر سابقه در زمینه ی صنعت از شرکت های آئودی، فراری و مرسدس بنز ایجاد شد. این تولید کننده ی خودرو در ماه آوریل سال 2019 مدل ای سید جی تی خود را در نمایشگاه صنعتی شانگهای نمایش داد که اولین تلاش تیم طراحی ذکر شده بود. طراحی آینده نگرانه ی این خودروی مفهومی که در واقع حاوی خطوطی از نماد های اژدهای چینی بود در واقع نمایشی از برنامه های این خودروسازی برای اعمال انواع نماد های سنتی در طراحی های آینده ی این شرکت و استفاده از فرهنگ و هویت چینی برای طراحی خودرو بود.

مراکز فروش – نمایندگی ها – مغازه های شبانه روزی خرید لوازم و قطعات جانبی خودرو های بی وای دی (BYD) در تهران و کشور

شرکت بی وای دی خودرو به صورت مکرر در مورد استفاده از طراحی های سایر سازندگان خودرو توسط سایرین متهم شده است. برای مثال خودروی بی وای دی اف 1 یک کپی واضح از خودروی تویوتا مدل آیگو بوده است. مثال دیگر خودروی بی وای دی اس 6 است که تشابه بسیار زیادی با لکسوس مدل آر ایکس دارد. همچنین مدل بی وای دی اف 3 به دلیل شباهت زیاد با تویوتا کرولا بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. بی وای دی اس 8 نیز ظاهر بسیار مشابه ای با مرسدس بنز سری سی ال کی دارد.

محصولات شرکت بی وای دی

چندین محصول از این شرکت در بازار ایران یافت می شوند که برای مثال می توان به مدل های بی وای دی اس هفت 2000 توربو، وی وای دی اف 3 دنده ای و نیز بی وای دی اس 6 اتوماتیک اشاره کرد. این شرکت کارخانه هایی را نیز در سراسر جهان به منظور تولید و مونتاژ خودرو های خود ایجاد کرده است که برای مثال می توان به مجموعه های این کمپانی در شرکت های روسیه و اتیوپی اشاره کرد. شرکت کارمانیا تولیدات این خودروسازی را در ایران مونتاژ کرده و به بازار عرضه می کند.