دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
 • مشاهده محتوای دسته

  بوگاتی (Bugatti)

  خودروسازی بوگاتی یکی سازنده ی خودروی فرانسوی بوده که در زمینه ی تولید خودرو های با بازدهی بسیار بالا فعالیت می کند. این کمپانی که در سال 1909 بنیان نهاده شده است در شهر مولشیم که در آن زمان تحت تسلط کشور آلمان بود، پایه گذاری شد. اتوره بوگاتی که این شرکت را بنیان گذاری کرد اصالتاً ایتالیایی بوده است. خودرو های تولید این شرکت به خاطر زیبایی منحصر به فرد در طراحی آن ها و نیز پیروزی های متعدد در مسابقات اتومبیل رانی به شهرت رسیده اند. مدل های معروف بوگاتی شامل مدل 35 گرند پریکس، مدل 41 رویال، مدل 57 آتلانتیک و نیز مدل 55 اسپرت هستند بعد از فوت اتوره بوگاتی در سال 1947 شهرت این برند به شکل قابل توجه ای کاهش یافت.

  لوازم یدکی بوگاتی

  بعد از فوت پسر و جایگزین بنیان گذار شرکت، جین بوگاتی در سال 1939، تولیدات و حضور این کمپانی در بازار نزول قابل ملاحظه ای پیدا کرد و خودرو های تولید شده توسط این شرکت در آن سال به بیش از 8000 مورد نرسید. بوگاتی با مسائل مالی مختلف دست و پنجه نرم می کرد و تا اوایل دهه ی 50 میلادی آخرین مدل خودروی سواری خود را به بازار عرضه کرد. در نهایت در سال 1963 این شرکت بر اساس ارزش گذاری بخش تولید قطعات هواپیمای آن واگذار شد. در سال 1987 یک کارآفرین ایتالیایی این برند خودرو را خریداری کرده و آن را به عنوان یک تولید کننده ی خودرو های اسپرت اختصاصی بر مبنای مدل مدرنا بازسازی کرد. در سال 1998 گروه خودروسازی فولکس واگن این کمپانی را خریداری کرد و آن را یکی از زیر مجموعه های خود در فرانسه قرار داد.

  قیمت انواع مدل ماشین بوگاتی

  اتوره بوگاتی در میلان ایتالیا زاده شد و کمپانی خودرو سازی خود را در سال 1909 پایه گذاری کرد. در آن زمان این شرکت به دلیل دقت بسیار بالای آن به مسائل مهندسی در خودروسازی و روش هنرمندانه در اجرای طراحی های یاد شده شهرت بسیار زیادی کسب کرد. بخشی از این ذوق هنری از پیشینه ی خانوادگی اتوره بوگاتی سرچشمه می گرفت و خانواده ی او در زمینه ی هنر، ساخت لوازم منزل و نیز جواهرات و طراحی آن ها شهرت داشتند.

  لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم و قطعات یدکی بوگاتی (Bugatti) در تهران و کشور

  پس از خرید برند بوگاتی توسط گروه خودروسازی فولکس واگن در سال 1998، این گروه طراحان خودروی جدیدی به این کمپانی وارد کرد تا اولین خودروی کانسپت تولید این خودروساز به نام ای بی 188 را طراحی کنند. این خودرو در چندین نمایشگاه مختلف در پاریس، توکیو و ژنو به نمایش گذاشته شد و از یک موتور 18 سیلندر بهره می برد که بیش از 500 اسب بخار نیرو تولید می کرد. در سال 2005 این خودرو سال بوگاتی ویرون را معرفی کرد که با بیش از 1000 اسب بخار قدرت، سریع ترین خودروی جهان بود و از یک موتور 8 لیتری با 16 سیلندر بهره می برد. در سال 2016 مدل بوگاتی شیرون معرفی شد که با طراحی موتور در وسط خودرو، یک خودروی دو سرنشین و اسپرت بود. این خودرو برای اولین بار نمایشگاه ژنو در یکم مارس سال 2016 رونمایی شد.