دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

جستجو پیشرفته
مشاهده محتوای دسته

برلیانس (Brilliance)

گروه هلدینگ خودروی هاوچن با مسئولیت محدود که با نام گروه خودروسازی برلیانس نیز خوانده می شود، یکی از خودروسازان کشور چین است که مقر اصلی آن در شنیانگ قرار دارد. محصولات این کمپانی شامل اتومبیل، ون های کوچک و قطعات خودرو است. با این حال، فعالیت اصلی این گروه شامل طراحی، توسعه و ساخت خودرو های حمل مسافر است که همگی تحت برند برلیانس به فروش می رسند. در سال 2010، این گروه و زیر مجموعه های آن در مجموع تولید سالانه ای بالغ بر 800 هزار خودرو در سال داشته اند. در سال 2012 این خودروساز هشتمین تولید کننده ی اتومبیل در بازار کشور چین بود در حالی که تقریباً 70 درصد محصولات این شرکت به ساخت خودرو های سدان اختصاص یافته است.

لوازم یدکی برلیانس

تاریخچه ی گروه برلیانس

ریشه ی بنیانگذاری گروه برلیانس به کارخانه های تحت مالکیت دولت چین بر می گردد. با این حال، این شرکت در سال 1999 به بازار سهام هنگ کنگ وارد شد و بخشی از آن تحت مالکیت عمومی قرار گرفت. در سال 2003، بی ام دبلیو و خودروسازی برلیانس یک قرارداد را برای تولید خودروهایی با برند بی ام دبلیو در سگمنت سدان در بازار چین بستند. مدل های تولید شده بعد از انعقاد این قرارداد به همراه خودرو های تولید شده توسط گروه اف ای دبلیو و بیجینگ بنز، جزو تنها برند های لاکچری تولید شده توسط خودرو ساز های غربی هستند که در بازار کشور چین محبوبیت یافته اند.

قیمت انواع مدل های ماشین برلیانس

در اکتبر سال 2018، اتحاد بی ام دبلیو و برلیانس که قبلاً به صورت 50-50 میان این دو کمپانی تقسیم شده بود، با خرید 25 درصد سهام بیشتر توسط کمپانی بی ام دبلیو، تحت تسلط بیشتر این خودروساز آلمانی قرار گرفت. بعد از سال 2010، مشابه با بسیاری از خودروسازان چینی که در گذشته چشم به بازار آمریکا دوخته بودند، برلیانس نیز به دلیل بحران اقتصادی دو سال قبل از آن در سال 2008 از این بازار چشم پوشی کرد. با این حال، این شرکت اقدام به فروش محدود محصولات خود در بازار اروپا نمود. در نوامبر سال 2020، گزارش هایی مبنی بر ورشکستگی گروه خودروسازی برلیانس منتشر شد. همچنین این خودروساز توسط یک شرکت دیگر مورد شکایت قضایی قرار گرفت. علیرغم موارد ذکر شده، طی سال های 2009 تا 2011 این خودروسازی همواره جزو 10 شرکت اتومبیل سازی برتر کشور چین بود.

لیست مراکز فروش و نمایندگی های لوازم یدکی خودرو برلیانس

این شرکت مدل های متنوعی را هم به بازار چین و هم به سایر کشور های عرضه می کند. برای مثال می توان به خودرو های برلیانس اچ 220، اچ 230، اچ 530 (در دو مدل 1.5 و 1.6 لیتر حجم موتور) و نیز مدل وی 7 اشاره کرد. برخی از طراحی های ساخت این شرکت هرگز به مرحله ی تولید انبوه نرسیدند که برای مثال می توان به مدل های برلیانس دلفین و نیز برلیانس بی اس 2 اشاره کرد. اگرچه این شرکت در سال های گذشته در بازار ایران فعال بوده است اما اخیراً فعالیت خود را به شدت کاهش داده است. با این حال، لوازم یدکی محصولات تولید شده توسط این کمپانی در بازار ایران موجود بوده و از فروشگاه های قطعات یدکی و سایت های اینترنتی مرتبط با آن ها قابل دسترس است.