دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

بزرگترین مرکز تولیدکننده دنده فلایویل

بزرگترین مرکز تولیدکننده دنده فلایویل

آرمان استیل یدک (وتکو) ، بزرگترین مرکز تولیدکننده دنده فلایویل

آرمان استیل یدک (وتکو) در نظر دارد مجموعه دنده فلایویل که در موتورهای TU5 مورد استفاده می¬گردد را به خانواده محصولات خود اضافه نماید.

درقسمت انتهای میل لنگ، فلایویل قرار دارد. فلایویل که به نام چرخ طیار یا چرخ لنگر نیز خوانده می شود، وزنه سنگینی است که در کار موتور تاثیر بسزایی دارد.

استارت، نیروی خود را از باطری ماشین تامین می کند. به این ترتیب که بهنگام استارت زدن دندانه های استارت با دندانه های فلایویل درگیر می شود و میل لنگ متصل به آن شروع به چرخش می کند . با چرخش میل لنگ و روشن شدن موتور، چرخ دنده استارت از فلایویل جدا می شود.

در فلایویل موتورهای انژکتوری، فلایویل به کمک سنسور دور موتور، وظیفه تنظیم دور موتور و هماهنگی به EUC را به عهده دارد.

وظایف فلایویل در خودرو بشرح زیر می باشد:

• در زمان احتراق که پیستون از نقطه مرگ بالا به نقطه مرگ پایین مى آید جلوى ضربه را گرفته و لرزش موتور را از بین مى برد.

• چون قدرتى که از طرف پیستون به میل لنگ داده مى شود، یکنواخت نیست موجب مى شود که سرعت میل لنگ کم یا زیاد شود. اینرسى فلایویل تمایل دارد که آن را با سرعت ثابت حرکت دهد بنابراین فلایویل در موقعى که میل لنگ تمایل به افزایش سرعت داشته باشد قدرت را گرفته و هنگامى که تمایل به کاهش سرعت داشته باشد، قدرت را به آن پس مى دهد. این عمل ضربات وارده از پیستون را خنثى کرده و مانع شکستن و پیچش میل لنگ مى شود. بزرگى و سنگینى فلایویل با تعداد سیلندرها نسبت معکوس دارد، مثلا فلایویل خودروی چهار سیلندر از فلایویل خودروی هشت سیلندر بزرگ تر و همین طور سنگینتر است.

• نیروى انفجارى را در خود ذخیره کرده و براى تکمیل عملیات سه گانه بعدى به میل لنگ کمک مى کند.

• در سطح خارجى (محیط میل لنگ) دنده هاى مخصوصى نصب شده که به منظور گرداندن موتور به وسیله دستگاه الکتریکى استارت به کار می رود و باعث گردش میل لنگ هنگام استارت زدن و روشن شدن موتور مىشود.

• فلایویل یکى از قطعات دستگاه انتقال نیرو محسوب شده و نیروى موتور به وسیله کلاچ از این قطعه به جعبه دنده منتقل مىشود. فلایویل روى صفحه مدور نعلبکى شکلى که در انتهاى میل لنگ قرار دارد و به نام فلانچ ته میل لنگ معروف است، توسط پیچ هایى متصل مى شود. در مرکز دایره فلانچ سوراخى وجود دارد که به عنوان تکیه گاه سر شفت ورودى گیربکس بوده و براى جلوگیرى از اصطکاک داخل سوراخ از بوش یا بلبرینگ سوزنی استفاده شده است.

  آذربایجان شرقی – تبریز – خ 22 بهمن – مجتمع تجاری 110 امیر – طبقه اول – واحد 16 – آرمان استیل یدک (وتکو) – 4135517082

بیشتر

دلفد هیچ‌ گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.

با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌ تر معامله کنید.
گزارش مشکل آگهی
ثبت آگهی خودرو

پیشنهادهای شگفت انگیز دلفد