دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

منتخب سردبیر
12 نشانه خرابی ترموستات

12 نشانه خرابی ترموستات

مهسا حاتمیان مطالعه: 11:10 4 هفته قبل بازدید: 48

نشانه خرابی ترموستات چیست؟

در این راهنما از سایت دلفد در مورد نشانه خرابی ترموستات مطالبی را بیان کرده ایم. ترموستات وظیفه ثابت نگه داشتن دمای موتور را برعهده دارد و یکی از قطعات سیستم خنک کننده ماشین می باشد. سنسور این قطعه با باز و بسته شدن در زمان درست به عملکرد سیستم خنک کننده کمک می کند. در صورتی که ترموستات به درجه دمای آب مشخصی برسد، باز شده و آب از موتور به رادیاتور جریان می یابد تا خنک شود سپس از رادیاتور وارد موتور شود و در مجرای می چرخد و تا زمانی که به دمای معین برسد، ترموستات مجددا باز شده و این سیکل ادامه می یابد.

خرابی ترموستات به این معنی است که در زمان مناسب باز و بسته نشود که همین امر سبب افزایش دمای آب، بیش از حد مجاز می شود و در نتیجه منجر به داغ شدن موتور و سوختن قطعاتی مانند واشر سرسیلندر و نشت روغن و … خواهد شد به همین دلیل باید در مورد نشانه و دلایل خراب شدن ترموستات اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید سریعا به رفع مشکل پرداخته و از ایجاد خسارت های سنگین به موتور ماشین جلوگیری کنید.

ترموستات چیست؟

ترموستات قطعه ای حیاتی در سیستم خنک کننده است. برای اینکه بهتر با عملکرد ترموستات آشنا شوید، به صورت خلاصه در مورد نحوه کار سیستم خنک کننده توضیحاتی ارائه می دهیم. سیستم خنک کننده نقش خنک کردن دمای موتور را برعهده دارد، برای این امر ابتدا آب از محفظه پایین رادیاتور وارد لوله انتقال شده و سپس به پمپ آب می رسد، پمپ آب باعث پمپاژ آب به بلوک موتور شده و موجب خنک شدن سیلندر و سر سیلندر می گردد.

دمای آب با گردش در بین قطعات موتور افزایش می یابد؛ زیرا در مجاورت با محفظه احتراق است بنابراین آب باید برای خنک شدن به رادیاتور برگردد. ترموستات در بین موتور و رادیاتور قرار دارد و در دمای معین باز شده و امکان برگشت آب به داخل رادیاتور را فراهم می آورد. آب با کمک فن یا پروانه و صفحه مشبک رادیاتور خنک شده و دوباره از محفظه پایین وارد لوله انتقال شده و به سمت موتور حرکت می کند، این سیکل تا زمان روشن بودن موتور ادامه می یابد.

دمای کارکرد یک موتور مدرن و جدید بین 194 درجه تا 221 درجه سانتی گراد است. ترموستات به موتور کمک می کند تا دمای موتور در حد 194 درجه سانتی گراد حفظ شود. تعادل دمای موتور از مهمترین فاکتورهایی است که سبب کارکرد صحیح آن می شود زیرا دمای بیش از حد پایین و دمای بیش از حد بالا سبب مشکلاتی بالقوه در موتور می شود. خودروهای قدیمی تر به طور معمول دمای بین 85 درجه سانتی گراد دارند و ترموستات باید دمای موتور را در این درجه نگه دارد.

علائم خرابی ترموستات

ترموستات چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه مکانیسم عمل ترموستات به این صورت است که با باز و بسته شدن در زمان های معین و براساس درجه حرارت دما، باعث تعادل دمای موتور می شود. زمانی که دمای آب پایین باشد، ترموستات، مسیر انتقال آب به رادیاتور را می بندد تا آب در اطراف موتور گردش کند و به دمای معین تعریف شده ترموستات برسد. هنگامی که دمای آب به حد معین رسید و در حال افزایش بود، ترموستات مسیر انتقال آب را باز کرده و آب به سمت رادیاتور جریان می یابد تا خنک شود.

نکاتی در مورد ترموستات

• در حقیقت ترموستات تعیین کننده زمان باز و بسته شدن مسیر لوله انتقال به سمت رادیاتور است.
• کار وصل و قطع کردن را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.
• انواع مختلفی دارد که هر یک بسته به آستانه دمایی که دارد تقسیم بندی می شوند.

12 نشانه خرابی ترموستات

در صورتی ک ترموستات نتواند درجه حرارت موتور را تنظیم کند و در دمای معین نگه دارد، دمای موتور بیش از حد بالا می رود و سبب جوش آوردن خودرو و سوختن واشر سرسیلندر و نشت روغن و آب و … می گردد. در این بخش در مورد علائم و نشانه خرابی ترموستات نکاتی را ارائه می دهیم.

1. بالا رفتن درجه آمپر
2. جوش آوردن خودرو
3. نوسان در آمپر آب
4. نشت آب در محل نصب ترموستات
5. نشت آب از رادیاتور و سیستم خنک کننده
6. زنگ زدگی و خوردگی ترموستات
7. افزایش مصرف روغن موتور
8. افزایش مصرف سوخت
9. بالا بودن دمای موتور در 15 دقیقه اول شروع به کار
10. کاهش راندمان موتور
11. کاهش دمای موتور
12. سوختگی واشر سرسیلندر

بالا رفتن درجه آمپر نشانه خرابی ترموستات

یکی از مواردی که به صورت جدی باید به رفع آن پرداخت، افزایش درجه آمپر آب می باشد. بالا رفتن درجه آمپر آب به دلیل افزایش دمای موتور رخ می دهد، یکی از قطعات دخیل در این امر، ترموستات می باشد. در صورتی که دمای موتور در همان دقایق اول روشن شدن خودرو به محدوده غیر مجاز رسید، مشکل از ترموستات می باشد.

جوش آوردن خودرو

بلند شدن بخار از کاپوت ماشین و به اصلاح جوش آوردن خودرو نشان دهنده نقص در عملکرد سیستم خنک کننده ماشین است. در صورتی که سیستم خنک کننده نتواند به درستی دمای موتور را پایین بیاورد، دمای حاصل از احتراق در موتور سبب افزایش بیش از حد دمای آب شده و ماشین جوش می آورد. ترموستات وظیفه دارد که با ثابت نگه داشتن دمای موتور از جوش آوردن آن خودداری کند. در صورتی که سنسور دچار نقص شود و به دمای آب حساسیت نشان ندهد، مسیر جریان آب را باز نکرده و آب با دمای بالا در اطراف موتور می چرخد و همین امر سبب داغ شدن بیش از اندازه آب و جوش آوردن ماشین می گردد.

تغییرات مداوم درجه آمپر

همان طور که بیان شد، ترموستات وظیفه تنظیم و ثابت نگه داشتن درجه حرارت موتور را برعهده دارد. هر گونه نقص عملکردی در سیستم ترموستات، سبب می شود تا درجه حرارت موتور کم و زیاد شود و آمپر تغییرات مداومی داشته باشد. این امر به این خاطر رخ می دهد که ترموستات معیوب، زمانی که آب هنوز به دمای معین نرسیده باشد، باز می شود و آب وارد سیستم رادیاتور می گردد. همچنین زمانی که دمای آب بیش از حد معین باشد، ترموستات بسته بوده و مانع از وارد شدن آب به سیستم رادیاتور می گردد. همین امر باعث تغییر مداوم درجه حرارت آب یا آمپر می شود.

علت خرابی ترموستات

نشت آب در محل نصب ترموستات نشانه خرابی ترموستات

یکی از نشانه های ظاهری که از طریق آن می توان به خراب بودن ترموستات پی برد، نشت مایع از محل نصب است. فرسودگی یا شل شدن مهر و موم و واشر سبب می شود تا آب به بیرون نشت کند بنابراین در این مواقع باید ترموستات را تعویض کنید و در صورت شل شدن پیچ و مهره، اقدام به تثبیت آن ها نمایید.

• در صورتی که ترموستات در زمان معین باز نشود، مایع تجمع می کند و سبب نشت مایع در اطراف هوزینگ ترموستات می گردد، این مشکل سبب شده تا شلنگ های سیستم خنک کننده نشتی پیدا کنند.
• نشت مایع بر روی زمین زیر خودرو نیز می تواند به دلیل خرابی ترموستات باشد.

نشت آب از رادیاتور و مسیر انتقال آب

درصورتی که ترموستات قابلیت باز شدن نداشته باشد، آب رادیاتور به دلیل فشردگی زیاد به بیرون نشت می کند و شلنگ یا مسیر انتقال آب را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب می گردد آب از درزها بیرون بزند. چک کردن دوره ای ترموستات و تعویض به موقع آن مانع از آسیب زدن به کل سیستم خنک کننده ماشین می شود.

زنگ زدگی و خوردگی ترموستات

در صورتی که از مایع خنک کننده بی کیفیت و ناسازگار یا آلوده استفاده شود، درپوش فشار ترموستات دچار آسیب می گردد و تسریع روند زنگ زدگی رخ می دهد.

افزایش مصرف روغن موتور نشانه خرابی ترموستات

افزایش مصرف روغن موتور به دلیل افزایش دمای موتور رخ می دهد. در صورتی که دمای موتور بیش از حد مجاز باشد، روغن رقیق تر شده و بخشی از آن بخار می شود به همین دلیل پایین نگه داشتن دمای موتور در بازه مشخص سبب کاهش مصرف روغن موتور می گردد. یکی از عوامل افزایش دمای موتور و افزایش مصرف روغن موتور، خرابی ترموستات می باشد.

افزایش مصرف سوخت

جوش آوردن خودرو و تغییرات پیوسته دمایی موتور خودرو سبب می گردد تا عملکرد موتور با اختلال مواجه شود و راندمان آن کاهش یابد. در صورتی که موتور بازده قابل قبولی نداشته باشد، برای جبران بازدهی کم از سوخت بیشتری استفاده می کند. به این ترتیب میزان مصرف سوخت خودرو افزایش می یابد بنابراین در صورتی که مصرف سوخت ماشین بیش از حد بالا رفت، برای اطمینان خاطر ترموستات را چک کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

بالا بودن دمای موتور در 15 دقیقه روشن شدن خودرو

در صورتی که دمای موتور در زمان روشن شدن خودرو و در همان دقایق اولیه بالا باشد، ایراد از ترموستات است زیرا با بسته ماندن، مانع از گردش مایع به سمت رادیاتور شده و درجه حرارت موتور بالا می رود.

پایین بودن راندمان موتور نشانه خرابی ترموستات

یکی از مواردی که باید در هنگام پایین آمدن بازده و راندمان موتور چک شود، ترموستات است. زیرا اگر ترموستات در دمایی که باید بسته باشد، باز شود، حرارت موتور به دمای مطلوب نمی رسد و کاهش راندمان موتور را در پی دارد. موتور برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشد، نباید در دمای پایین یا دمای بالا قرار گیرد. خارج شدن از این محدوده منجر به کاهش راندمان موتور می شود.

کاهش دمای موتور

در بالا ذکر کردیم که ترموستات باید در زمان معین باز و بسته شود تا دمای موتور در حد ثابت و مشخص باقی بماند. در صورتی که دمای آب به حد معین نرسیده باشد و ترموستات باز شود دمای موتور کاهش یافته و عملکرد مناسبی نخواهد داشت زیرا سرد شدن بیش از حد موتور سبب انبساط سیلندر و پیستون و… می شود و راندمان موتور را کاهش می دهد بنابراین کاهش دمای موتور به دلیل نقص در عملکرد ترموستات رخ می دهد که باید در اسرع وقت اقدام به تعویض کنید.

وظایف ترموستات چیست

سوختگی واشر سرسیلندر و یا نشتی روغن و آب از مجرای موتور

در صورت افزایش دمای موتور، امکان سوختن واشر سرسیلندر افزایش می یابد. سوختگی واشر سرسیلندر سبب نشتی روغن و آب از مجرای موتور شده و مشکلات عدیده ای را فراهم می آورد. در مقاله سوختگی واشر سرسیلندر به تفصیل به آن پرداخته ایم. یکی از مواردی که سبب سوختگی واشر سرسیلندر می شود، خراب بودن ترموستات است. اگر ترموستات در زمان مشخص باز نشود، درجه حرارت آب بسیار بالا رفته و به قطعات موتور آسیب وارد می گردد.

علت خرابی ترموستات چیست؟

در این بخش به مواردی که سبب خراب شدن ترموستات شده و عمر آن را پایین می آورند، می پردازیم.

1. استفاده از مایع خنک کننده نامطلوب
2. بی توجهی به رسوبات و خوردگی و فرسودگی ترموستات
3. استفاده از ترموستات بی کیفیت و نامناسب با سیستم موتور
4. کارکرد طولانی

استفاده از مایع خنک کننده بی کیفیت

استفاده از مایع خنک کننده ناسازگار و بی کیفیت که ناخالصی زیاد دارد سبب می گردد تا با گذشت زمان به قطعات داخلی ترموستات آسیب وارد شود.

بی توجهی به رسوبات و خوردگی و فرسودگی ترموستات

در صورتی که ترموستات به صورت دوره ای و منظم چک شود، عمر مفید آن بیشتر می گردد. نصب درست و اصولی و محکم کردن پیچ و مهره ترموستات مانع از نشتی و خوردگی یا رسوب در اطراف ترموستات می شود.

سیستم ترموستات بی کیفیت

سیستم ترموستات بی کیفیت و نامتناسب با سیستم موتور، عامل دیگر خراب شدن ترموستات است. اگر سیستم موتور با ترموستات هماهنگ نباشد، قادر به تنظیم صحیح دمای موتور در بازه دمایی معین نیست.

نتیجه گیری از نشانه خرابی ترموستات

در این راهنما از سایت دلفد در مورد نشانه خرابی ترموستات نکاتی را ذکر کردیم. علائم خرابی ترموستات به دارنده خودرو هشدار می دهد که باید ترموستات تعویض شود بنابراین آگاهی از این علائم سبب می شود تا از وقوع خسارت های زیاد به موتور ماشین جلوگیری کنید. تیم دلفد تلاش می کند که شما با آگاهی در مورد ماشین، به درستی از آن نگهداری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *