دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

منتخب سردبیر
علت کم شدن آب رادیاتور چیست ؟

علت کم شدن آب رادیاتور چیست ؟

مهسا حاتمیان مطالعه: 11:30 1 ماه قبل بازدید: 26

علت کم شدن آب رادیاتور

در این مطلب سعی بر این داریم که در مورد علت کم شدن آب رادیاتور مطالبی را ارائه دهیم. رادیاتور نقش مهمی در سیستم خنک کننده دارد و ایراد در آن می تواند خسارت جدی به ماشین وارد کند. در این راهنما از سایت دلفد می توانید راهنمایی های لازم و نکات کلیدی در مورد علت کم شدن آب رادیاتور روش های تشخیص و برطرف کردن آن را در اختیار داشته باشید.

مکانیسم عمل رادیاتور برای درک هر چه بیشتر علت کم شدن آب رادیاتور

برای اینکه بتوانید علت کم شدن آب رادیاتور را کشف کنید، بهتر است با مکانیسم عمل آن آشنا شوید. از این رو به طور خلاصه در مورد عملکرد این قطعه مهم در ماشین در ادامه توضیحاتی ارائه می دهیم.

با توجه به اینکه عملکرد موتور با گرمای زیادی همراه است، باید دمای حاصل از احتراق سوخت در سیلندر به حد متعادل برسد؛ در غیر این صورت دمای بالا می تواند به ماشین صدمه بزند. از این رو سیستم خنک کننده با خنک کردن قطعات موتور دمای آن را کاهش می دهد.

سیستم خنک کننده شامل رادیاتور، پمپ آب، ترموستات، فن یا پروانه است و همگی در خنک کردن موتور نقش دارند. آب موجود در محفظه پایین رادیاتور از طریق لوله های انتقال به جریان می افتد، سپس آب بعد از عبور از پمپ آب به سمت سیلندر و سپس از آنجا به سمت سرسیلندر که محفظه احتراق است رفته و موتور را خنک می کند. (در اینجا تبادل دما رخ داده است یعنی دمای آب بالا رفته و موتور خنک می شود.) آب گرم از لوله انتقال خروجی به سمت ترموستات حرکت می کند.

ترموستات زمانی که دمای آب به مقدار معینی برسد باز می شود. در نتیجه آب به سمت محفظه بالای رادیاتور رفته و آب با کمک هوایی که از محفظه های رادیاتور به آن می رسد، خنک می شود و به سمت محفظه پایین هدایت می شود. در نهایت آب وارد لوله انتقال شده و به سمت موتور حرکت می کند. این چرخه سیستم خنک کننده می باشد.

علت کم شدن آب رادیاتور

کار رادیاتور چیست؟

رادیاتور به عنوان مخزن آب خودرو عمل می کند و با کمک واتر پمپ سبب به جریان انداختن آب در اطراف موتور می شود. رادیاتور از آلومینیوم ساخته شده است و ساختاری مشبک دارد. علت ساختار مشبک رادیاتور این است که سطح تماس با هوای ورودی افزایش یابد تا مایع بیشتر خنک شود.

علت کم شدن آب رادیاتور چیست؟

1. خرابی درب منبع انبساط رادیاتور
2. ایجاد نشتی در اتصالات
3. سوراخ بودن رادیاتور و نشتی آب از آن
4. باز بودن یا سوراخ بودن درب رادیاتور
5. مشکل در ضد یخ خودرو
6. رسوب گذاشتن رادیاتور
7. عدم هوا گیری رادیاتور
8. سوختن موتور پروانه یا ایراد در فن
9. ایراد در عملکرد ترموستات
10. نشتی از بخاری ماشین
11. جوش آوردن خودرو
12. سوختن یا ترک برداشتن سرسیلندر
13. ایراد در سیلندر

خرابی درب منبع انبساط رادیاتور (قمقمه)

منبع انبساط یک ظرف با گنجایش حدوداً 2 لیتر می باشد که در کنار رادیاتور نصب می شود.
• این قطعه وظیفه نگه داشتن آب ذخیره رادیاتور را برعهده دارد.
• همچنین زمانی که آب درون رادیاتور به فشار بسیار بالایی برسد، درب رادیاتور باز شده و این آب اضافی به سمت منبع انبساط هدایت می شود.
• علاوه بر این زمانی که فشار آب کم شود، آب ذخیره از منبع انبساط به سمت رادیاتور جریان می یابد.
• در واقع منبع انبساط نقش کاهش و فشار آب را برعهده دارد.
در صورت خراب شدن درب منبع انبساط، آب به بیرون ریخته و در نتیجه میزان آب موجود در رادیاتور کم می شود.

نشتی در اتصالات علت

لوله انتقال آب از رادیاتور به موتور و لوله انتقال آب از موتور به رادیاتور در صورت نشتی سبب خروج آب می شوند. بنابراین باید تمام اتصالات و لوله های انتقال مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین محل اتصال واتر پمپ و ترموستات و سایر قطعات تعبیه شده در سیستم خنک کاری باید از لحاظ نشتی تست شوند.

سوراخ بودن رادیاتور و دلیل کم شدن آب آن

یکی دیگر از علت کم شدن آب رادیاتور، خوردگی یا سوراخ شدگی آن می باشد. در صورتی که رادیاتور دچار فرسودگی شده باشد ممکن است از درزها، آب را به بیرون هدایت کند.

درب رادیاتور

درب رادیاتور تنها یک قطعه پلاستیکی نیست بلکه نقش مهمی در برقراری فشار متعادل آب دارد. در صورتی ک درب رادیاتور دچار نشتی یا شکاف شده باشد، آب به بیرون می ریزد و در نتیجه آب درون رادیاتور کم می شود.

ایراد در ضد یخ خودرو

آب رادیاتور ترکیبی از آب مقطر و ضد یخ است. ضد یخ مانع از یخ زدن آب در فصول سرما می شود و همچنین از جوش آوردن سریع خودرو در فصول گرم سال پیشگیری می کند. در صورتی که ضد یخ کم و یا نامناسبی استفاده شود، آب زودتر به نقطه جوش می رسد و مقداری از آن بخار می شود که همین امر علت کم شدن آب رادیاتور می باشد. توجه کنید که باید به میزان معین ضد یخ و آب مقطر ترکیب شوند تا هر دو وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

دلایل کم شدن آب رادیاتور

رسوب گرفتن رادیاتور

استفاده کردن آب با املاح زیاد و عدم استفاده از ضد یخ مرغوب منجر به رسوب گرفتن رادیاتور می شود. رسوب املاح در رادیاتور سبب کاهش جریان آب و مسدود شدن جریان مایع خنک کننده می شوند.

عدم هوا گیری

در صورتی که هوا گیری به صورت دوره ای انجام شود، سیستم خنک کننده نقش خود را به بهترین شکل انجام می دهند. وجود هوا در لوله های انتقال آب و مجراهای اطراف سیلندرها، سبب مسدود شدن جریان آب و ضد یخ می شود، در نتیجه دمای موتور بسیار افزایش می یابد و سبب سوختن واشر سرسیلندر می شود. در نهایت نشتی و ترک برداشتن سرسیلندر نیز سبب هدر رفت آب می شود.

سوختن موتور پروانه یا ایراد در فن

ماشین های قدیمی تر پروانه و ماشین های جدیدتر فن دارند. پروانه و یا فن قطعات دیگر سیستم خنک کننده هستند که با دمیدن باد در شبکه های رادیاتور سبب خنک شدن آب می شوند. در صورتی که اتصالات فن ایراد پیدا کند یا قطعات پروانه دچار شکستگی شود و یا تسمه پاره کند، در نتیجه قادر نیستند که به درستی به وظایف خود عمل کنند. در نهایت موتور خودرو ممکن است جوش آورد و فشار آب به حد بالایی برسد و آب از رادیاتور سرریز کند. این امر علت کم شدن آب رادیاتور می باشد.

مشکل در ترموستات

ترموستات وظیفه متعادل نگه داشتن دمای موتور را برعهده دارد. زمانی که دمای آب از حد معینی بیشتر شود، ترموستات باز شده و آب از سمت موتور به رادیاتور می رود. در صورت خراب شدن ترموستات میزان دمای موتور بیش از حد بالا رفته و سبب جوش آوردن موتور و سرریز شدن آب رادیاتور می شود.

نشتی از بخاری ماشین

در صورتی که اتصالات بخاری یا لوله انتقال دچار نشتی و یا پارگی شده باشد، آب هدر می رود و در نتیجه منجر به کاهش رادیاتور می شود.

جوش آوردن خودرو

عوامل متعددی سبب جوش آوردن ماشین می شود، از ایراد در سیستم خنک کننده تا مشکل در روغن موتور و همچنین رانندگی طولانی مدت در هوای گرم و.. همگی می توانند سبب داغ شدن موتور و جوش آوردن آن شوند. هنگام جوش آوردن ماشین، آب موجود در سیستم خنک کننده به نقطه جوش رسیده و فشار آن بالا رفته و بخار می شود که این امر علت کم شدن آب رادیاتور می باشد.

سوختن سرسیلندر

در صورتی که دمای موتور بیش از حد بالا رود، قطعات موتور آسیب می بیند. یکی از قطعات که بیشتر در معرض سوختگی است؛ سرسیلندر و واشر سرسیلندر است. در صورتی که واشر سرسیلندر بسوزد یا ترک بردارد، آب از طریق واشر به بیرون نشت می کند که در نهایت سبب کاهش آب رادیاتور می شود.

ایراد در سیلندر

به طور کلی زمانی که آب از رادیاتور وارد بلوک موتور می شود از سیلندر عبور کرده و به سرسیلندر می رود، ایرادات در این دو قطعه سبب نشت آب می شود و همین مساله علت کم شدن آب رادیاتور را می باشد.

روش تشخیص کم شدن آب رادیاتور

راه های تشخیص کم شدن آب رادیاتور

در صورتی که چراغ هشدار دما یا آمپر روشن شود، می توان به کاهش آب رادیاتور پی برد.

سوالات پر تکرار در مورد علت کم شدن آب رادیاتور

در صورت کم بودن آب رادیاتور چه اتفاقی رخ می دهد؟

مایع موجود در سیستم خنک کننده کمک می کند تا گرما از موتور دور شود. بنابراین، بدون مایع خنک کننده کافی، موتور بیش از حد گرم می شود. استفاده مداوم از موتوری که دمای بالایی دارد، می تواند به آسیب دائمی آن منجر شود.

آیا در مواقع اضطراری به جای مایع خنک کننده مخصوص می توان از آب معمولی استفاده شود؟

بله، در مواقع اضطراری می توانید از آب به عنوان خنک کننده استفاده کنید. با این حال، انجام این کار توصیه نمی شود. زیرا نقطه جوش و انجماد آب نسبت به مایع خنک کننده متفاوت است. این امر همچنین می تواند باعث خرابی موتور شود. بنابراین فقط در شرایط اجتناب ناپذیر از آن استفاده کنید.

ماشین بدون مایع خنک کننده با چه سرعتی گرم می شود؟

حتی با رانندگی با سرعت کم باید انتظار داشته باشید که در عرض چند دقیقه موتور ماشین خیلی گرم شود. اگر آب رادیاتور کاملا خشک باشد احتمالاً کمتر از 5 دقیقه ماشین داغ می کند.

نتیجه گیری از علت کم شدن آب رادیاتور

در این راهنما از سایت دلفد در مورد علت کم شدن آب رادیاتور مطالبی بیان شد. شما می توانید با مطالعه این راهنما در مواقع ضروری مشکل ماشین را تشخیص داده و اقدام به تعمیر آن نمایید. این اتفاق سبب افزایش حرارت موتور می شود و خسارت های سنگینی را منجر می شود. از این رو به رانندگان محترم توصیه می شود که با چک کردن مداوم و منظم آب رادیاتور و سیستم خنک کننده احتمال این رخداد را کاهش دهند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *