دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

منتخب سردبیر
شاتون زدن موتور خودرو

شاتون زدن موتور خودرو

مهسا حاتمیان مطالعه: 1 هفته قبل بازدید: 17

در این راهنما از سایت دلفد در مورد شاتون زدن موتور صحبت می کنیم. شاتون زدن ماشین همان خراب شدن شاتون است که از عوامل اصلی گیرپاژ کردن موتور خودرو به شمار می رود. زمانی که روغن موتور خاصیت روانکاری خود را از دست بدهد و شاتون با پیستون و میل لنگ به صورت خشک کار کند احتمال قفل شدن گژن پین زیاد شده است و ممکن است شاتون خم شود یا بشکند که به اصطلاح به آن شاتون زدن می گویند. در این مقاله به طور کامل در مورد شاتون زدن و علائم و دلایل خرابی شاتون پرداخته ایم.

شاتون چیست؟

شاتون از اجزای مهم موتور است که بین پیستون و میل لنگ ارتباط برقرار می کند. به عبارتی با کمک شاتون نیروی خطی پیستون به نیروی دورانی میل لنگ تبدیل می شود. از طرف دیگر شاتون نیروی لازم برای به بالا راندن پیستون برای ایجاد تراکم بین مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق را برعهده دارد.

اجزای شاتون

  • سرکوچک یا یاتاقان کوچک
  • بدنه یا ساق
  • سر بزرگ یا یاتاقان بزرگ

به طور کلی یک طرف شاتون یاتاقان کوچک است که با کمک گژن پین به پیستون متصل شده است. طرف دیگر شاتون که یاتاقان بزرگتر یا سر بزرگتر شاتون است به میل لنگ متصل می شود. بدنه شاتون هم بین این دو سر قرار گرفته است.

شاتون چیست

جنس شاتون

جنس بدنه شاتون باید در برابر نیروهای وارده بر آن مقاومت بالایی داشته باشد و سخت و شکننده نباشد. به عبارتی چون شاتون نیروی خطی پیستون را به میل لنگ انتقال می دهد باید جنس سختی داشته باشد از این رو شاتون را از فولاد مقاوم و مستحکم می سازند. یاتاقان های شاتون نیز باید در برابر سایش مقاومت کنند. در یاتاقان کوچک شاتون از پین یا همان گژن پین برای مقاومت در برابر سایش استفاده می شود. در یاتاقان بزرگ شاتون از پوسته یاتاقان استفاده می شود.
خرابی شاتون سبب نقص جدی در عملکرد موتور می شود از این رو آشنایی با عوامل خرابی و نشانه های خرابی شاتون اهمیت دارد. در نظر داشته باشید که رایج ترین مشکلی که ممکن است در رابطه با شاتون ایجاد شود، شاتون زدن موتور است که در این راهنما به طور کامل به آن می پردازیم.

شاتون زدن چیست؟

شاتون زدن ماشین یکی از عوامل اصلی گیریپاژ کردن موتور ماشین است. زمانی که حجم روغن موجود در کارتل به کمترین حد برسد و از میینیمم کمتر شود یا اینکه روغن موتور ماشین به موقع تعویض نشده باشد و خاصیت روانکاری خود را از دست داده باشد از این رو پیستون خشک کار می کند و اصطکاک قطعات افزایش می یابد در این صورت به دلیل حرارت بالای قطعات، گژن پین درون یاتاقان کوچک شاتون قفل می شود. فشاری که از سمت پیستون به شاتون وارد می شود و آن را به سمت پایین می راند همزمان با قفل شدن شاتون سبب شکسته شدن یا خم شدن شاتون می شود.

در صورتی که شاتون قفل شده باشد و دیواره آن ترک برداشته باشد به جداره سلیندر آسیب وارد می کند این آسیب ممکن است سبب ترک خوردن دیواره سیلندر شود. در این صورت شاتون، سیلندر، یاتاقان و … آسیب می بینند و باید تعمیر یا تعویض گردند.

شاتون زدن ماشین در دورهای بالا

شاتون زدن ماشین در دورهای بالای موتور آسیب های شدیدی به موتور وارد می کند. همان طور که می دانید قدرت گشتاور میل لنگ و قدرت تولیدی پیستون در دورهای بالای موتور بسیار بیشتر از دورهای پایین است. در صورتی که ماشین در دورهای بالا شاتون بزند یعنی گژن پین درون شاتون قفل شود در این صورت نیروی خطی پیستون سبب شکسته شدن و ترک برداشتن یاتاقان و بدنه شاتون می شود و شکستگی شاتون نیز سبب آسیب جدی به جداره سیلندر می شود.

دلایل خرابی شاتون

شاتون زدن ماشین در دورهای پایین

در صورتی که سرعت و دور موتور کم باشد نیز امکان شاتون زدن ماشین وجود دارد. همان طور که بیان شد شاتون زدن ماشین به معنی قفل شدن گژن پین ها درون یاتاقان ها هستند و چون نیروی پیستون زیاد است، احتمال خم شدن شاتون زیاد است. خم شدگی شاتون نیز سبب برخورد شدید شاتون به جداره سیلندر می شود و صدای شدیدی از موتور به گوش برسد. بنابراین اگر موتور ماشین در دورهای پایین شاتون بزند، صدای شدیدی همزمان با کار کردن موتور ماشین به گوش می رسد و در مراحل اولیه خودرو از حرکت می ایستد زیرا قادر به حرکت نیست و در مراحل بعد توان و دور موتور افت بسیار شدیدی خواهند داشت.

علائم خرابی شاتون

شنیده شدن صدای غیر عادی از موتور ماشین

اگر از موتور ماشین صدای غیر عادی به گوش برسد و در سرعت های پایین این صدا از بین برود یا در هنگام توقف ماشین این صدا قطع شود ممکن است یاتاقان های موتور آسیب دیده باشند.

شنیده شدن صدای تق تق از زیر کاپوت

صدای تق تق از زیر کاپوت به دلیل خشک کار کردن شاتون ایجاد می شود. در صورتی که میل لنگ و شاتون به درستی روانکاری نشوند صدای تق تق آن ها هنگام کار کردن به گوش می رسد.

پرت شدن قطعه از زیر کاپوت

شکستگی یا پرت شدن شاتون در هنگام کار کردن موتور ماشین زمانی رخ می دهد که خودرو با مانعی تصادف کند که در این صورت شاتون خرد شده و به بیرون کاپوت پرتاب می شود.

نشت روغن از کاپوت

از دیگر نشانه های خرابی شاتون می توان به نشت روغن اشاره کرد. در صورتی که نشت روغن از یاتاقان کوچک یا بزرگ شاتون وجود داشته باشد ممکن است ایرادی در این قطعه ایجاد شده باشد.

علائم خرابی شاتون

دلایل خرابی شاتون ماشین

شاتون به دلیل جنس محکمی که دارد کمتر دچار آسیب و خرابی می شود و علت اصلی شاتون زدن یا گیرپاژ کردن موتور خوردو به دلیل کم بودن روغن موتور است. از جمله عواملی که سبب خرابی شاتون می شود را در زیر بیان کرده ایم:

  • تصادفات شدید خوردو
  • کیفیت پایین جنس شاتون
  • تنظیم نبودن پیچ های شاتون
  • کیفیت پایین گژن پین
  • دنده معکوس دادن در سرعت های بالا
  • ضربات شدید به پیستون و سیلندر

تفاوت شاتون زدن و یاتاقان زدن

یاتاقان زدن و شاتون زدن به دلیل روغن کاری ضعیف انجام می شود و هر دو سبب صدای تق تق می شوند اما تفاوت آن ها این است که صدای تق تق به دلیل شاتون زدن در حین حرکت ثابت است اما صدای یاتاقان با بالا رفتن دور موتور زیاد می شود.

نتیجه گیری از شاتون زدن موتور ماشین

در این راهنما از سایت دلفد در مورد شاتون زدن موتور ماشین به ذکر نکاتی پرداختیم. خرابی یا شکستگی شاتون به ماشین خسارت جدی و شدیدی وارد می کند به همین دلیل نشانه های خرابی شاتون را جدی بگیرید. در صورتی که ماشین شاتون بزند می تواند سبب خرابی سیلندر شود و خسارت های سنگین و هزینه های زیادی برای تعمیرات به بار آورد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *