دلفد: بزرگترین وب سایت خودرو ایران
جست و جو در دلفد
انتخاب شهر
انتخاب شهر
نمایندگی ها و فروشندگان
لوازم و قطعات وسیله نقلیه
مجله دلفد
لیست برندهای شرکت خودروسازی

پیشنهاد های شگفت انگیز دلفد

منتخب سردبیر
دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

مهسا حاتمیان مطالعه: 10:50 4 هفته قبل بازدید: 45

دلیل لرزش خودرو در حالت درجا چیست؟

در این راهنما از سایت دلفد در مورد دلیل لرزش خودرو در حالت درجا نکاتی را ارائه داده ایم. شما با مطالعه این مطلب می توانید علت لرزش خودرو را در حالت بدون حرکت را شناسایی کرده و به رفع مشکل بپردازید. در صورتی که با رفع موارد احتمالی که در این مطلب ذکر شد، باز هم مشکل لرزش خوردو حل نشد، تعمیرکار متخصص می تواند نظر کارشناسی خود را ارائه دهد.

علت لرزش خودرو چیست؟

یکی از مشکلاتی که هر راننده ممکن است با آن برخورد کند، لرزش خودرو در حالت ساکن است. در صورتی که ماشین شما در حالت ایستاده و بدون حرکت، لرزش دارد و به اصلاح تلوتلو می خورد، باید علت این مشکل را پیدا کرده و سپس به رفع عیب بپردازید. در ادامه این مطلب به مهم ترین و رایج ترین دلایل لرزش خودرو پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

ایراد در قطعات موتور خودرو دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

برخی از ایرادات قطعات موتور سبب می شود تا موتور ماشین دور کافی نداشته باشد و ماشین در حالت ایستاده شروع به لرزش کند.

• خرابی دسته موتور
• کم بودن دور موتور
• شل شدن یا جدا شدن شلنگ ها
• خرابی انژکتور
• خرابی شمع ها
• خراب شدن پمپ سوخت
• از کار افتادن سنسور جریان هوا
• کثیف شدن سنسور اکسیژن ماشین
• معیوب بودن تسمه تایم
• از کار افتادگی قطعات الکتریکی خودرو

در ادامه به طور مختصر در مورد ایراد هر یک از قطعات موتور که دلیل لرزش خودرو در حالت درجا هستند، نکاتی مفید را بیان می کنیم.

دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

خرابی دسته موتور دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

دسته موتور نقش تکیه گاه و برقراری تعادل موتور را ایفا می کند، به عبارتی دسته موتور، نگه دارنده وزن موتور می باشد. دسته موتور در بین موتور و بدنه خودرو قرار دارد و جاذب لرزش ها است، در صورت شکستگی یا خرابی، به دلیل از بین رفتن تعادل، لرزش در موتور ایجاد می شود. بنابراین در صورتی که موتور ماشین بدون حرکت شروع به لرزش کرد، اولین چیزی که باید چک کنید، دسته موتور است.

کم بودن دور موتور

کم بودن دور موتور دلیل دیگری برای لرزش خودرو است. زیرا دور موتور کمتر از چیزی است که بتواند ماشین را روشن نگه دارد و علاوه بر آن ظرفیت دور موتور نیز به حدی است که ماشین خاموش نشود، از این رو ماشین در حالت لرزش قرار گرفته و اتاق ماشین شروع به لرزیدن می کند.

شل شدن یا جدا شدن شلنگ ها

در صورتی که شلنگ های حامل سوخت یا مایع خنک کننده رادیاتور و همچنین شلنگ های خلا دچار نشتی شده باشند و یا ترک برداشته باشند، موتور به درستی کار نمی کند و دور کافی برای روشن نگه داشتن ماشین را ندارد که همین امر دلیل لرزش خودرو در حالت درجا محسوب می شود.

ایراد در انژکتورها دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

انژکتور ها وظیفه سوخت رسانی را در ورودی سیلندرها برعهده دارند. این قطعه که سوپاپ نیز نامیده می شود برای عمل احتراق باید سوپاپ هوا، اکسیژن را وارد محفظه احتراق کند سپس سوپاپ یا انژکتور سوخت نیز با پاشش سوخت، بنزین را به محفظه وارد می کند. در نتیجه با جرقه زدن شمع، عمل احتراق این دو ترکیب انجام می شود.

در صورتی که انژکتور مشکل داشته باشد، سوخت به اندازه کافی وارد محفظه احتراق نشده و عمل احتراق به صورت ناقص انجام می شود به همین دلیل اتومبیل دور کافی ندارد و در حالت درجا شروع به لرزش می کند. با تمیز کردن سوپاپ یا انژکتورها و یا در مواردی با تعویض آن ها می توانید مشکل لرزش ماشین در حالت ایستاده را حل کنید.

ایراد در شمع ها

یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین در شمع های ماشین می باشد. در صورتی که الکترود های شمع دچار ایراد شده باشند، شمع قادر به ایجاد جریان ولتاژ بالا برای جرقه نیست و در نتیجه عمل احتراق به درستی صورت نمی گیرد. احتراق ناقص سبب کاهش دور موتور می شود و ماشین در حالت ایستاده شروع به لرزش می کند.

با تمیز کردن شمع ها و یا تعویض آن ها در بازه زمانی معین می توانید از خرابی های شمع پیشگیری کنید. در صورتی که مشکل از شمع باشد، لرزش ماشین با تعویض شمع حل می شود.

علت لرزش ماشین در حالت درجا

خراب شدن پمپ سوخت

پمپ سوخت وظیفه انتقال سوخت از باک را به انژکتورها برعهده دارد. در صورتی که پمپ سوخت خراب شده باشد، سوخت کافی به انژکتور یا سوپاپ ها نمی رسد به عبارتی پمپ بنزین وظیفه پمپاژ سوخت را برعهده دارد. در واقع باید فشار کافی برای انتقال سوخت به انژکتورها را ایجاد کند، در صورتی که پمپ قادر نباشد فشار کافی را برای پمپاژ سوخت ایجاد کند، عمل سوخت رسانی به سیلندرها ناقص انجام می شود، لذا احتراق به درستی صورت نگرفته و موتور قادر به روشن نگه داشتن ماشین نیست و شروع به لرزش می کند. پس خرابی پمپ می تواند دلیل لرزش خودرو در حالت درجا باشد.

انسداد فیلتر سوخت و فیلتر هوا دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

فیلتر سوخت و فیلتر هوا، عمل تصفیه را انجام می دهند. همانطور که می دانید کیفیت سوخت و کیفیت هوای ورودی برای احتراق و عملکرد صحیح موتور بسیار حائز اهمیت است.

اگر فیلتر سوخت و هوا به درستی املاح موجود در سوخت یا هوا را تصفیه نکند، انژکتورها دچار انسداد می شوند و سبب پایین آمدن بازده موتور می شوند، لذا قدرت موتور کم شده و دور موتور بسیار کند بالا می رود که این امر سبب لرزش ماشین می شود.

همچنین در صورتی که فیلتر هوا کثیف باشد و به موقع تعویض نشود؛ قادر به تصفیه هوای ورودی نیست. لذا اکسیژن کافی به محفظه احتراق نمی رسد. می دانید که برای ایجاد احتراق باید سه عنصر ضروری سوخت، هوا و جرقه به میزان معین وجود داشته باشد در صورت کم بودن اکسیژن هوا، عمل احتراق به صورت ناقص انجام می شود و ممکن است توان، قدرت و گشتاور ماشین آسیب ببیند و راندمان موتور کاهش یابد. کاهش راندمان موتور دلیل لرزش خودرو در حالت درجا یا ایستاده می شود.

از کار افتادن سنسور جریان هوا

سنسور جریان هوا وظیفه دارد که مقدار هوای ورودی به سیستم انژکتور را ارزیابی کند و اطلاعات را به کامپیوتر (ECU) ماشین انتقال دهد در صورتی که سنسور کثیف شده باشد و یا دچار نقص فنی باشد، اطلاعات را به درستی مخابره نمی کند. لذا باعث نامناسب کار کردن ماشین در حالت ایستاده می شود. این مشکل منجر به ریپ زدن یا خفه کردن موتور می شود.

کثیف شدن سنسور اکسیژن ماشین

سنسور اکسیژن میزان اکسیژن را سنجیده و آن را به کامپیوتر ماشین انتقال می دهد. این سنسور نسبت سوخت و هوا را می سنجد و سپس نسبت را تصحیح می کند و همچنین میزان رقیق بودن سوخت و هوا را تعدیل می کند. از این رو این سنسور نقش مهمی در احتراق برعهده دارد در صورتی که سنسور کثیف شده باشد، اطلاعات اشتباه ارسال می کند و در نتیجه عمل احتراق به درستی انجام نشده و راندمان موتور کاهش می یابد. همان طور که در بالا بیان کردیم، راندمان کم موتور سبب لرزش ماشین می شود.

معیوب بودن تسمه تایم دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

تسمه تایم رابطی بین میل لنگ و میل سوپاپ (میل بادامک) می باشد. با چرخش میل لنگ، میل سوپاپ توسط تسمه می چرخد و سوپاپ ها شروع به فعالیت می کنند در صورتی که تسمه تایم ایراد پیدا کند، به درستی قادر به حرکت دادن میل سوپاپ نیست و در نتیجه سوپاپ یا انژکتور، سوخت و هوا را به طور صحیح و به میزان کافی وارد محفظه احتراق نکرده و عملکرد موتور کاهش می یابد. کاهش راندمان موتور منجر به دور کم آن شده که در نهایت ماشین شروع به لرزش می کند.

نکته: تسمه تایم عمر مشخصی دارد و در بازه زمانی 60 تا 90 هزار کیلومتر باید تعویض شوند.

علت لرزش ماشین در حالت درجا

از کار افتادگی قطعات الکتریکی خودرو

ایراد در سیم کشی شمع و همچنین مشکل در قطعات مختلف الکتریکی می تواند سبب احتراق ناقص شود بنابراین احتراق ناقص به صورت دور کند موتور خود را نمایان می کند، در نهایت راندمان کم موتور موجب لرزش ماشین می شود.

نتیجه گیری از دلیل لرزش خودرو در حالت درجا

در این راهنما از سایت دلفد در مورد لرزش ماشین در حالت درجا یا ایستاده پرداختیم. شما با مواردی مانند ایراد در دسته موتور، دور کم موتور، خرابی شمع و انژکتور و .. آشنا شدید که هر کدام می توانند موجب لرزش اتاقک ماشین شوند. لرزش ماشین به صورت ایستاده و یا در حالت سکون می تواند به اتاقک ماشین فشار وارد کند بنابراین با مطالعه این مطلب می توانید دلیل لرزش خودرو در حالت درجا یا سکون را پیدا کرده و به رفع مشکل بپردازید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *